vapaavirtaussuodatin

moro! olisiko siitä mitään hyötyä asentaa vapaavirtaussuodattimen s70 20v 2.4??? Onko jollain kokemusta?

kiitos vastauksistanne!
t. tero
2424
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jutusta päätellen sinulla on vakio kone ilman turboa.Ilmaputsarin vaidat aina keväisin uuteen niin autosi on varmaakin yhtä vääntävä ja kulkee yhtä kovaa ilman vapaasti hengittävää suodatinta Imuäänet tosin puuttu mutta senkin kanssa selvitään.Talvella toimii imuilman lämmitys (haitariletku joka ottaa lämpöistä ilmaa sieltä pakosarjasta)kaasuläppä ei jäähdy ja meno on nykimätöntä.Itse en ole käyttänyt kyseisiä suodatinta varmaakin kun ei ole turboa käskettävänä.

Äänestä
  • kiitos vastauksesta :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


volvo tero kirjoitti:

moro! olisiko siitä mitään hyötyä asentaa vapaavirtaussuodattimen s70 20v 2.4??? Onko jollain kokemusta?

kiitos vastauksistanne!
t. tero

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu