Olen 19v. mies. En ole voinut harrastaa jääkiekkoa nuorempana, koska siihen ei ollut mahdollisuutta (asuinkunta yms.). Nyt olen muutama kuukausi sitten muuttanut helsinkiin ja into liittyä johonkin harrastesarjaan olisi todella kova! Kenttäpelaaja tai maalivahti, ihan sama. Olen aina rakastanut jääkiekkoa, käynyt ulkojäällä pelaamassa, seuraan aktiivisesti nhl ja sm-liigaa ja tiedän lajista paljon. Toivon että joku kertoisi, että missä ja milloin näitä harrastesarjoja on ja miten niihin voisi liittyä (helsingin seutu). Olen yrittänyt etsi netistä tuloksetta. Kiitos jo etukäteen!
Harrastesarjat!
kartza
4642
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
www.finhockey.fi
minulla on saman lainen ongelma kuin sinulla ja kysyisinkin että jos löydät jotain niin voitko ilmoittaa tänne sen olen pääkaupunki seudulta
Itse etsin aikoinani ja totesin ettei mitään yleisiä joukkueita ole. Joku aina perustaa ne ja niihin pääsee mukaan kuka pääsee. Itse löysin lopulta firmaliigan kautta koukaten joukkueen. Useassa joukkueessa on tarpeeksi pelaajia eikä ne ota uusia. Espoossa ja Helsingissä on jääkeikkoliiton pipolätkätoimintaa, joka voisi sopia teille,mutta mahtuuko sinne? Kysykää liitosta pipolätkästä!
itsekkin on seurattu hifkiä.Jokereita.Bluessia.Tapparaa ja tepsiä Ja lahtelaisia Liigassa < Voisin olla Hyvä oikea laitahyökkääjä.keskushyökkääjä Tai oikea puolustaja tai Maalivahti maila oikea..