sain alustavan hyväksyttävän lainapäätöksen joustolainasta, ja postitin allekirjoitetun hakemuksen liitteineen maanantaina (4pv sitten). Onko kenelläkään tietoa, kuinka kauan mahdollisesti käsittelevät tätä hakemusta, ja ilmoittavat jos jostain syystä eväävätkin hakemuksen? Ja tuleeko sieltä erillistä ilmoitusta jos laittavat rahat maksuun? Jos jollakin kokemusta ko.firman menettelytavoista jne..ottaisin kiitollisena infoa vastaan!!!
joustolainasta
öömeliximää
2470
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Hain syyskuussa joustolainaa ja 11 päivää meni siitä, kun olin postittanut allekirjoitetun hakemuksen, että rahat olivat tilillä.
17000€ vuosituloilla ja määräaikaisella työsopimuksella sain 2000€ lainan 1 1 vuotisella takaisinmaksulla.
Tällä hetkellä siellä vissiin on ruuhkaa, että saattaa kestää pidempäänkin tuo lainan käsittely.
Ilmoittavat sähköpostiin jos lainahakemus on hylätty. Muuten eivät ilmoita mitään vaan rahat vaan ilmestyvät tilille ja kuukauden päästä tulee ensimmäinen lasku.
5-viikkoa ja kuulema vielä pidentyy koska Joulu lähestyy. Jos haluat nopeammin niin tee anomus ruotsin kielellä.