Eräänä kesiltanana sattui tämä tapaus
Vastarannan pikkusaarelle alkoi kerääntyä variksia.
Tiesin että siellä oli lokkien pesiä lähistöllä
Rähinä alkoi hiljalleen, paikalliset vartialokit kiertelivät melko hätäisinä saarella raakkujia.
Sitten kuin länkkäreissä, ratsuväki saapui. Joka suunnasta alkoi tulla lokkeja. Se ilmataistelu oli hämmästyttävä, varikset saivat kyytiä häipyivät mesän suojaan.
Kysymys
Mikä oli noin tehokas viesti
lokkien viestintä hämmästytti
rantamies
2
418
Vastaukset
- Lokista
Hieno tarina ja havainto. Onko vastaavia kenelläkään lokeista?
- kukameistäälykkäin
Ei paljon lokeista, paitsi ne jotenkin kertovat toisilleen, missä on ruokaa!!!
Erittäin monilla eläimillä on paljon ihmisiä toimivampi viestintäjärjestelmä. Ne kuulevat ylä/alaääniä (joita ei ihmiskorva kuule), näkevät enemmän (ihmiselle näkymättömiä) värejä ja pimeässä, haistavat ja vaistoavat tunteita, voivat viestitellä vaihtamalla väriä jne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703129
- 612487
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562126Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942035- 551952
- 421574
- 401540
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141243EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391158- 61073