Meillä on parin viikon päästä työpaikan pikkujoulut. Sain tänään käteeni upean kutsun jossa minut kutsutaan iltagaalaan (!)
Pienellä präntättynä löytyy kohta Coctails/juhlapuku
Apua! Minkälaisessa asussa silloin pitää paikalle mennä (ymmärrän toki että siistissä =) )
Jos tuo tarkoittaa esim. mekkoa, onko sen pituudella väliä?
Kaikki, siis aivan kaikki, tieto auttaisi lievittämään tätä paniikkia joka minut on vallannut.
Olen tosiaan vasta aloittanut tässä työpaikassa ja edellisissä pikkujoulut ovat olleet pienimuotoista saunomista.
Pukeutumishuolia
Ope11
2
1945
Vastaukset
- Kyllä se siitä
Jos kyseessä kerran on vain työpaikan pikkujoulut eikä mitkään viralliset linnan juhlat niin ei sillä kauheasti väliä ole minkälainen asuste päällä on.
Pistät sellaista juhlavaatetta päälle mikä itseltäsi tuntuu hyvältä.
Ymmärrän että jos olet juuri aloittanut työssäsi haluat tehdä työkavereisiisi vaikutuksen mutta usko tai älä ei sinua kukaan karsaasti katso jos et nyt ihan farkkulinjalla meinaa tilaisuuteen mennä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567795Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675891Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615370Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515273Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084612Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1072313Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e31196Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol41165Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa371016Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko43964