Juhannus tulossa. Krapulassa iskee rytmit sekaisin- tietty, ei pitäisi ottaa ollenkaan mutta kun kuitenkin tulee otettua. Onko kellään mitään konstia mikä auttaisi? No, ottaa lisää, loiventaa, sillä se siirtyy, mutta millä vois välttää kokonaan(?). Lääkärissä en oo käyny, koska oon oppinu juomaan kohtuudella ja muutenkin lepo on auttanut.
Rytmihäiriöt pelottaa
Rytmitön
51244
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Oot varmaan parhaillaan juomassa tai menossa juomaan, mutta varaa sitä viinaa sen verran, ettei sun tarvitse noin vain lopettaa juomista, sillä rytmihäiriöt tulevat yleensä silloin, kun seinää lopettaa.
Eli tissuttele pari päivää pikku viina-annoksilla, että veressä on hiukan alkoholia ja vähitellen poistuu, näin vältät suurimmat krapula oireet.
Siis esim.
tänään: 4pulloa viinaa
huomenna pullo viinaa, illalla pari kolme kaljaa
ylihuomenna n.6 pulloa kaljaa
yli,ylihuomenna jos on tarvis, niin pari-6pulloa kaljaa
Tai Esim.2
Tänään: iso kossu, 7 kaljaa, viiniä epämääräinen määrä ja epämääräinen määrä ihmistentarjoamia huikkia
Huomenna: 10 siideriä, viinipullo
Ylihuomenna:10 siideriä
Yli, ylihuomenna n.5 siideriä
Mut missäännimessä EI NÄIN
Tänään: Iso kossu, epämääräinen määrä kaljaa, epämääräinen määrä siideriä, epämääräinen määrä viiniä, eri ihmisiltä huikkia eri pulloista noin 20-70 kpl
Huomenna: Ei mitään
Näin saa varmimmin sydärin ja kuolee, jos lopettaa, että NAX vaan.
meillä on töissä kehitetty ns. korjaussarja
-> kuusi A-olutta ja pieni Karillo.
Täytyy olla vain tarkkana että ei lipsahda viihteen puolelle.
Juokaa vaan itsenne hengiltä .....
Se on viisautta ..
Vielä viisaampaa, Älä vaan koskaan käy lääkärissä ..
On siinä ihmisellä pokkaa, jos hän tietää mistä hälle tulee rytmihäiriöt (tässä tapauksessa viinasta) ja tietää varsin hyvin mitenkä rytmiksen vois välttää, mut silti marssii viemään lääkärisedän kallista aikaa valittamalla, "kun mä haluisin juoda, mut en haluu rytmihäiriötä!"
Tyhmää .....