Rytmihäiriöt pelottaa

Juhannus tulossa. Krapulassa iskee rytmit sekaisin- tietty, ei pitäisi ottaa ollenkaan mutta kun kuitenkin tulee otettua. Onko kellään mitään konstia mikä auttaisi? No, ottaa lisää, loiventaa, sillä se siirtyy, mutta millä vois välttää kokonaan(?). Lääkärissä en oo käyny, koska oon oppinu juomaan kohtuudella ja muutenkin lepo on auttanut.
51244
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Oot varmaan parhaillaan juomassa tai menossa juomaan, mutta varaa sitä viinaa sen verran, ettei sun tarvitse noin vain lopettaa juomista, sillä rytmihäiriöt tulevat yleensä silloin, kun seinää lopettaa.

Eli tissuttele pari päivää pikku viina-annoksilla, että veressä on hiukan alkoholia ja vähitellen poistuu, näin vältät suurimmat krapula oireet.

Siis esim.
tänään: 4pulloa viinaa
huomenna pullo viinaa, illalla pari kolme kaljaa
ylihuomenna n.6 pulloa kaljaa
yli,ylihuomenna jos on tarvis, niin pari-6pulloa kaljaa

Tai Esim.2

Tänään: iso kossu, 7 kaljaa, viiniä epämääräinen määrä ja epämääräinen määrä ihmistentarjoamia huikkia
Huomenna: 10 siideriä, viinipullo
Ylihuomenna:10 siideriä
Yli, ylihuomenna n.5 siideriä

Mut missäännimessä EI NÄIN

Tänään: Iso kossu, epämääräinen määrä kaljaa, epämääräinen määrä siideriä, epämääräinen määrä viiniä, eri ihmisiltä huikkia eri pulloista noin 20-70 kpl

Huomenna: Ei mitään

Näin saa varmimmin sydärin ja kuolee, jos lopettaa, että NAX vaan.

Äänestä
  • meillä on töissä kehitetty ns. korjaussarja
    -> kuusi A-olutta ja pieni Karillo.
    Täytyy olla vain tarkkana että ei lipsahda viihteen puolelle.

    Äänestä

Juokaa vaan itsenne hengiltä .....

Se on viisautta ..

Vielä viisaampaa, Älä vaan koskaan käy lääkärissä ..

Äänestä
  • On siinä ihmisellä pokkaa, jos hän tietää mistä hälle tulee rytmihäiriöt (tässä tapauksessa viinasta) ja tietää varsin hyvin mitenkä rytmiksen vois välttää, mut silti marssii viemään lääkärisedän kallista aikaa valittamalla, "kun mä haluisin juoda, mut en haluu rytmihäiriötä!"

    Äänestä

Tyhmää .....

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Rytmitön kirjoitti:

Juhannus tulossa. Krapulassa iskee rytmit sekaisin- tietty, ei pitäisi ottaa ollenkaan mutta kun kuitenkin tulee otettua. Onko kellään mitään konstia mikä auttaisi? No, ottaa lisää, loiventaa, sillä se siirtyy, mutta millä vois välttää kokonaan(?). Lääkärissä en oo käyny, koska oon oppinu juomaan kohtuudella ja muutenkin lepo on auttanut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu