Kuka saa tuntuman

Kertoisitko onko meillä mahdollista saada välejämme vielä lämpimämmiksi mieheni kanssa kuin mitä ne nyt ovat jonkin aikaa tässä olleet..? (Seurustelua takana vaikeuksien kanssa sellaiset 8 vuotta..)Onko tämä vain väliaikaista vai muutummeko ihmisinä niin paljon nyt, että tiemme todella alkavat erota toisistaan enemmän ja enemmän..?
2171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kaikki riippuu siitä, mitä tahdot. Vain sinä itse luot oman tulevaisuutesi TÄSSÄ HETKESSÄ. Tämä tarkoittaa, että omat asenteesi, ajatuksesi ja sanasi luovat joka hetki tulevaisuuttasi niiden mukaiseksi. Siis jos tahdot avioliittosi jatkuvan ja ongelmien selviävän, sinun on muutettava asennettasi siihen NYT ja "nähtävä" itsesi onnellisesti elämässä rakastamasi ihmisen kanssa (ei niin helppoa kuin luulisi, sillä tämä vaatii voimakasta "työtä"), mutta vähitellen alat huomata tulosta! Huom.! Et voi muuttaa toista eli jos miehesi tahto onkin lopettaa suhde, niin se on hänen omaa elämäänsä ja vain hän voi siihen vaikuttaa. Yhdessä keskustelemalla rehellisesti toisenne tunteista voitte etsiä uudelleen sen polun joka nyt näyttää kadonneen.
Tämän hetkinen epävarmuutesi ja pelkosi tulevaisuuden suhteen (siis asenne) luo juuri sen mukaista tulevaisuutta (joka on aina siis vain se "seuraava hetki" ja jota elät tässä ja nyt) eli epävarmuutta jne.!

Selvänäkijä/ennustaja voi nähdä tulevaisuuteen vain tämän hetken lähtökohdista ja sen mukaisesta 'tulevaisuusvaihtoehdosta', mutta jokainen voi muuttaa TÄTÄ HETKEÄ ja siten muuttaa tulevaisuuttakin. Jos uskoo vahvasti *ennustuksiin*, niin silloin alkaa LUOMAAN itselleen niiden mukaista tulevaisuutta: tähän perustuu ennustusten *luotettavuus*! Jokainen valitkoon, kannattaako niihin uskoa!!!

Äänestä
  • Kiitos kun annat toivoa. :)

    Ajattelin tuota ihan samaa mistä kirjoitat tänään.. Omasta itsestänihän kaikki on lähtöisin ja itse voin juuri omiin muutoksiini vaikuttaa. Mutta kuten sanoit, miestäni en voi muuttaa! Yhdessä pitäisi vain yrittää löytää uusia "toimintamalleja" tässä parisuhteessa.. Näillä vanhoilla menetelmillä emme kyllä enää kovin pitkälle pötki.. Nyt vähän herätti tämä taas miettimään mitä todella haluan elämältäni! Haluanko kaiken päättyvän omaan saamattomuuteen..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Levoton murehtija kirjoitti:

Kertoisitko onko meillä mahdollista saada välejämme vielä lämpimämmiksi mieheni kanssa kuin mitä ne nyt ovat jonkin aikaa tässä olleet..? (Seurustelua takana vaikeuksien kanssa sellaiset 8 vuotta..)Onko tämä vain väliaikaista vai muutummeko ihmisinä niin paljon nyt, että tiemme todella alkavat erota toisistaan enemmän ja enemmän..?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu