EK:n nokkamies ja KONEEN suuromistaja Herlin kiristää hallitusta veronalennuksiin.
Hänelle ei riitä se mitä Suomen valtio hänelle lahjoitti , PARTEKIN osakkeiden muodossa , vaan hän vaatii lisää itselleen.
Herlin on myös tyytymätön saamaansa 141 maataloustukeen , ja uhkaa siirtää maatilansa "kaimansaarille" , ellei tuki nouse hänen vaatimalleen tasolle.Maatilansiirron yksityiskohdat ovat hänellä vielä hieman auki.
EK:n nokkamies uhkaa hallitusta siirtämällä kaikki pääomat ulkomaille ellei hänen vaatimuksiinsa alistuta mitä nopeammin.Toisaalta hänenkaltaisten "veijareiden" rahat on jo paljolti siirretty veroparatiiseihin.
Myös PAASIKIVEN suku painostaa hallitusta , vaikka
saikin KOKOOMUKSEN Häkämieheltä KEMIRAN osakkeita.
Herlinin mukaan tämä hänen kiristyksensä ei vaaranna hallituksen jäsenten henkeä , mutta muiden henki on hallituksen vastuulla.
EK kiristää hallitusta ja Vanhasta
Kaikki on sallittua , miten...
2
243
Vastaukset
kuin ne kehtaa julkisesti ja läpinäkyvästi olla tuollaisia,taitaa nuolla herroilla kusi virrata ja paska tekee patoja..kai ne pian vaati että palkan saaja joutuisi maksamaan työstään nuole ryöväreille pian kyllähän tuo vanhanen lain tekee joka pakottaa maksamaan...
- ihmeen
pääministeri? Ei tuollainen tumpelo ja tyhjänpäiväinen paskaa puhuva runkku ansaitse mitään pääministerin arvonimeä.
Saati sitten, että tumpeloa pitäisi pokkuroida ja herroitella pääministeriksi.
Kyllä nahjus on itse oman kunniansa omalla toiminnallaan menettänyt kansan keskuudessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3648203Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1592552- 72891
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta60853- 55823
- 25816
- 64812
- 12780
- 46776
Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss68703