meidän koulussa on 2 akvaarioo ja kummatkin on täysin laiminlyötyjä. Niiden "hoitajat" pyytävät koko ajn lisää rahaa reksiltä, vaikka johonkin "pakolliseen" piilopaikkaan ja sit ne menee ja tuhlaa kaikki rahansa kuteisiin ja muuhun ja kaivaa kotoaan jonkun vanhan barbitalon laatikon, pistää se sitten akvaarioon ja väittää reksille et siinä se nyt on. Sitten ne vielä esittää muille et ne tietäis kaiken kaloista. Ne selittää et kotiloita ei saa ottaa pois akvaariosta, ne on kuulemma kalojen elintärkeitä kavereita. kerran ne toi akvaariohin lumpeenlehtiä suoraan jostain joesta ja sano että ne on niin kauniita koristeita ja vedestähän nekin on niinkuin kalatkin. Ne sitten ottaa vähän päähän! onko kenelläkään muulla tälläistä?
Pimeetä touhua...
BluB
2323
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
sun kannattais kertoo tosta esim reksille ja vaikka ite ilmottautuu hoitajaks..niille ämmille(?) sun ei kannata mennä mitään selittämään, toiset on syntyessään niin tyhmiä ettei koskaan opi ymmärtämään puhetta.
...Että sä voisit alkaa sen akviksen hoitajax. Tai sit ehdota reksille, et teette yhes semmosen sopimuksen, et niiden muijien pitää tuoda kuitti (kauppias voi vaikka itse kirjottaa, kun vaan pyytää) Ostamistaan tavaroista. Napauta niitä tyyppejä jollaki kiperällä kalaaiheisella kysymyksellä...Ei varmana tiedä vastausta helppoihinkaan kyssäreihin... ;)