VAATII ERITYISTÄ TAITOA SAADA ITSELLEEN LUOTTOHÄIRIÖMERKINTÄ ETTÄ MENKÄÄ ITSEENNE ÄLKÄÄKÄ SELITELKÖ!!!!!!!!!!!!!
ymmärrystä vailla
XXX*
3488
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Fiksu ihminen. Kuule, ihminen voi esim. sairastua, loukkaantua. Tulot romahtaa, jää työttömäksi..Silloin on valittava tärkeimmät laskut päältä, eli vuokra,sähkö,ruoka. .
Toki löytyy niitäkin jotka eivät välitä ja menettävät luottotietonsa siksi mutta ei kannata yleistää. Yleensä siihen löytyy ihan syykin :)
Ei tarvitse kenenkään selitellä koska sehän on jokaisen OMA ASIA jos omat luottotietonsa on menettänyt.
laman aikana kun jäin työttömäksi ja opintolaina piti maksaa takaisin.Asiasta ei siihen aikaan pystynyt sopimaan mitenkän ja luottotiedot meni.
Ole sinä aikamoinen kusipää kun et ymmärrä että ihminen voi jäädä työttömäksi,sairastua,yritys voi mennä konkurssiinn tai takauksen takia menettää luottotiedot.Kyllä ne menetetään myös ilman hulppeita kulutusjuhlia.
kökköä. Ja lama kortti taas takataskusta. Kylläluottotieto meni ja jos syntynyt on niin 18 se on silloin jo laman jälkeen. lamasta on kohta 20 vuotta! Täytyykö siitä jauhaa ikuisesti. Teitte valintoja silloin sekakommunistisessa meininkissä nii mitä sitten? Lamakortti ihan ykkönen!