Ohjeita on

Haluanko elää sitä elämää vielä vuoden eteenpäin, jonka olen rakentanut?
En...
Avasit silmäni ja se sattuu.. et tehnyt sitä tarkoituksella; tiedän.
Antaisit edes pienen hetken, tietäisin että itse olen yhä olemassa..piilossa tämän kaiken alla.

Miksi muiden onni menee aina tämän hölmöläisen edelle?
6895
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Pyydä sitä yhtä hetkeä?

Äänestä

kuin haluat, jos minulta kysyttäisiin. Odotan. Pakko odottaa.

Äänestä

Tosin itse loin ohjeet, mutta en itseni vuoksi niitäkään.

Sitä samaa mietin. Miksi muitten onni menee aina itseni edelle. Itsehän sen sellaiseksi tekee! Eihän onni ole kenestäkään toisesta loppujen lopuksi kiinni. Sitä pitäisi vaan harppoa eteenpäin oman itsensä vuoksi niillä eväin, jotka annetaan.

Vaihdoin taktiikkaa. Lupasin itselleni, että antaisin sen hetken, jos sellainen tulisi. Lupasin sen, sydämelleni. Sillä sehän se on, joka itkee!

(n)

Äänestä

jossain vaiheessa alkaa tajuamaan, missä mennään, kun huomaa, että on joka toinen päivä surumielinen tai äksyilee muille.

Olet liian mukautuvainen. On hienoa olla ihmisiä kohtaan reilu, mutta on ihmisiä, joiden kanssa pystyy kommunikoimaan vain niiden omalla kielellä. Minua ärsytti hänessä, ettei hän kehdannut osoittaa suoraan tunteita. Jos joku aukoo päätänsä ihan häpeilemättä, niin kyllä siihen kannattaa jotain laukoa takaisin. Hän aina nieli kaiken ja oli loukkaantunut. Kerää vaan itseensä sellaista turhaa pahaa oloa.

Äänestä

siitä, että on tunteita. Miksi sinulle pitäisi antaa edes pieni hetki ? Minulle riittäisi tekstiviesti, jossa olisi yksi sana. Siitä pystyisi jatkamaan eteenpäin..

Äänestä

vaikka sen tietääkin että se sattuu. Mutta siitä voi sitten lähteä eteenpäin, rakentamaan uutta jos rohkeutta riittää. Jos ei riitä niin voihan ne silmänsä ummistaa uudelleen ja jatkaa suossa rämpimistä. Jokaisen on tehtävä omat valintansa omassa elämässään. Mulla ei enää muitten onni mene omaani edelle, mutta se onni menee aina vaan ohi jostain syystä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


noudatettu.. kirjoitti:

Haluanko elää sitä elämää vielä vuoden eteenpäin, jonka olen rakentanut?
En...
Avasit silmäni ja se sattuu.. et tehnyt sitä tarkoituksella; tiedän.
Antaisit edes pienen hetken, tietäisin että itse olen yhä olemassa..piilossa tämän kaiken alla.

Miksi muiden onni menee aina tämän hölmöläisen edelle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu