Fiat Punto vaihtui Audiin ja

Samallista sumutustka kuin se kuuluisa: "Vastakkainasettelun aika on ohi!"

"Puolue, jolla on korvat!"

Korvat, jotka kuulevat vain valikoidusti asioita, sillä köyhän kansan ääntä ne ei kuule, ainostaan rikkaiden. Tietysti hyvä, että ne korvat kuulevat jotain etteivät ole täysin kuurot! ;)
2103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kokoomuksen Ilkka Kanervan auto AUDI A8 Turbodiesel maksoi rapiat 120 000 euroa ja Jyrki Kataisen salkusta irtosi raha tähän hankkeeseen Kataisen röhönaurun kera. Katainen ei antanut sairaille ja kunnille rahaa, vaan ajaa nyt tavallisia suomalaisia ja sairaita kohtaan osoittamallaan pihtauslinjallaan kuntia korottamaan veroja.

Äänestä

Minnekkäs on se kuuluisa Saulin punto hävinnyt?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Limousineen! kirjoitti:

Samallista sumutustka kuin se kuuluisa: "Vastakkainasettelun aika on ohi!"

"Puolue, jolla on korvat!"

Korvat, jotka kuulevat vain valikoidusti asioita, sillä köyhän kansan ääntä ne ei kuule, ainostaan rikkaiden. Tietysti hyvä, että ne korvat kuulevat jotain etteivät ole täysin kuurot! ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu