Olen pannut merkille, että teeveeseiskan ostamassa perjantai-illan Israel Vision -propagandaohjelmassa ei KOSKAAN mainita Jeesusta nimeltä. EI KOSKAAN! Jumalasta kyllä puhutaan ja Lähi-idän politiikasta yksipuolisella Israel-silmällä ja ei nähdä minkäänlaista teologista eroa kristinuskon ja juutalaisuden välillä. Jeesus loistaa poissaolollaan tässä ohjelmassa, koska Jeesus, ainoa tie, on ohjelman tekijöille häiritsevä rasite.
Jos kerran teeveeseiskan nokkamies Jorma Ojares on todella sitä mieltä, että Jeesus on ainoa tie, niin miksi hän sallii moisen ohjelman esittämisen kanavallaan?
Missä on Jeesus?
3
550
Vastaukset
- Jeesus" titteli oikein...
Olen nähnyt tavallisia rock bändejä joilla on jonkun kappaleen nimenä otsikon mukainen nimike. Sitten foorumilla jollain on avatarin tekstinä sellainen. Se on jokin yksilöimätön nimike selvästi.
- leiippäntyny
niin kanavalla mainostetaan ja kerrotaan gabbalahista ihan kristinuskon veroisena uskontona.Eihän ikävä kyllä nämä helluntaipiireissä olevat Israelin ystävät opeta tai kerro uudesta testamentistä juuri mitään muutenkaan.Eivät juuri evankelioi Juutalaisia kertomalla että Jeesus on ainut pelastuksen tie vaan myötäilevät Juutalaisten tapoja ja käsityksiä.Näinhän se ei Jeesuksen opetusten mukaan saisi mennä.
- amadiini
Israel ja juutalaiset sinulle jokin ongelma.
Pidätkö todella, että maalliset tiedotusvälineet kertovat Israelista totuuden ja tämä Israelvision vääristelee tai levittää propagandaa.
Ohjelman tarkoituskaan ei käsittääkseni ole ensisijaisesti evankelioida vaan oikaista niitä vääristyneitä käsityksiä Israelista, jota levitetään yleisen uutisoinnin kautta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei81428- 891145
Jännitän sinua J mies
Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.1031057Kuinka kauan kesti että ihastuit
Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi51943Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti
Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk62807- 81715
Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa
"Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli178694Tunneälyä testaamaan!
Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/1253676- 35669
Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?
En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?42623