Etelä-Pohjalaiset diabeetikot

Onko Järviseudulla ollenkaan nuoria tai vähän vanhempiakin diabeetikkoja? Olisi vain kiva tavata jotakin ryhmää, mutta kun oman yhdistyksen jäsenet ovat tuota sakkia, yli 60 wee. Heräsi vain mieleen, että olisiko jossakin joku?
2400
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

• Järviseudun Diabetesyhdistys ry., Alajärvi
Puheenjohtajan sähköposti: [email protected]
Sihteerin sähköposti: [email protected]

Järviseudun Diabetesyhdistys ry
Osoite: Kaunistontie 15 62900 Alajärvi
Puheenjohtaja: Pertti Ala-Piirto
Osoite: Kaunistontie 15 62900 Alajärvi
Puhelin: 06-5572347
sihteeri: Vuokko Kirsilä
Osoite: Pukkilantie 334 62500 Evijärvi
Puhelin: 06-7654113
Info: Olla tukena diabeetikoille ja valvoa yhdessä Suomen diabetesliiton kanssa diabeetikoille heille lain suomien etuisuuksien saamiseksi, kuten lääkitys hoitovälineet, hoito. ym. Olemme tietokanava joka selvittää ja ottaa selvää.

Äänestä
  • Lähinnä haluaisin tavata nuorempaa väkeä, mikä ei kulje ks. yhdistyksen tapaamisista. Olen ollut kerran heidän virallisessa kokouksessa ja haluaisin puhua muustakin kuin sairauksista, marivelääkityksestä, nivelrikosta, nivelvaivoista ja muista vaivoista. Ei mitään, ihan kivaa sakkia jäsenistö on, mutta kuitenkin kaipaisin hieman nuorempaa seuraa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sinnuli kirjoitti:

Onko Järviseudulla ollenkaan nuoria tai vähän vanhempiakin diabeetikkoja? Olisi vain kiva tavata jotakin ryhmää, mutta kun oman yhdistyksen jäsenet ovat tuota sakkia, yli 60 wee. Heräsi vain mieleen, että olisiko jossakin joku?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu