Minkäköhän laista puoluetoimintaa perus suomalaisilla mahtaa olla? Ja mistä kyseiseen puolueeseen voi liittyä?
Puolue toimintaa
???
2122
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Perussuomalaisilla on järjestötoimintaa ja kunnanvaltuutettuja (vajaa 130) kaikissa manner-Suomen eduskuntavaalipiireissä. Eduskunnassa Perussuomalaisilla on kolmen kansanedustaja kova, luja ja raju ryhmä: Ryhmän pj Raimo Vistbacka (Kova, Vaasan vaalipiiri), puolueen pj Timo Soini (Luja, Uusimaa vp) ja Tony "Viikinki" Halme (Raju, Helsinki vp).
Perussuomalaisen puolueen jäsenys tapahtuu valtakunnallisena suorana jäsenyytenä.
Jäseneksi voi anoa lähettämällä sähköpostia osoitteella: [email protected] tai kirjeitse: Perussuomalaiset, Mannerheimintie 40 B 56, 00100 Helsinki.
Jäsenhakemuksessa tulee olla seuraavat tiedot:
Otsikkona:
Haluan liittyä Perussuomalaisten jäseneksi. En ole minkään muun puolueen jäsen.
1. Sukunimi, etunimet
2. Lähiosoite
3. Postinumero ja postitoimipaikka
4. Syntymäaika
5. Kotikunta
Lisäksi toivomme tietoa, mikäli mahdollista:
6. Ammatti/koulutus
7. Puhelin
8. Fax
9. Gsm
10. Sähköpostiosoite ( kotisivut jos on)
11. Kiinnostus vaalityöhön, vaalimateriaalin jakoon, kunnallisvaaliehdokkuuteen jne.
Muutakin taustaa saa kertoa, esim jos tuntee jonkun jo jäsenenä olevan. Myös eduskunta-aloiteideoiksi sopivat asiat: epäkohdat, vääryydet, laittomuudet jne.
Ei sitten muuta kuin nykyaikaiset sulkakynät sormipäitten puristukseen.
_________________________
Rolf "Fred" Sormo
050 - 5423 704
Päätoimittaja, tiedotuspäällikkö
PerusSuomalainen
Perussuomalaiset - Sannfinländarna rp
Mannerheimintie 40 B 56, 00100 Helsinki
Puh 09 - 454 0411 Fax 09 - 454 0466
Sähköposti: [email protected]
www.perussuomalaiset.fi
Sulkakynä ja mustetta löytyy, joten nyt aloitan perussuomalaisten jäsenhakemuksen tekemisen. Olen saanut tarpeeksi kepun ja demarien nokittelusta, rötöksillä hankitaan vaalivoittoa. Oli muka pääministerivaalit, kolmessa kuukaudessa ei ole yhtäkään median mainostamaa pääministeriehdokasta hallituksessa. Vaihdetaan Perussuomalaisten pj Soini Suomi-laivan peräsimeen, niin silloin toteutuisi median mainostama pääministerivaali.
Puoluekokouksissa tavataan.