Valittiinko Pietu

piirin johtoon?
Kuka tietää?
Kokous on ollut tänään.
9440
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Paljon valtaa sekä vastuuta politiikassa.

Äänestä

suuremmatkin asiat.
Pietu ottaa kantaa myös Venäjän tapahtumiin.
Soini osaa sanoa vain, että missä Eu, siellä ongelmat ja siihen se jääkin.
http://peruss.putteri.fi/?cat=138

Äänestä
  • Persuilta olisi toivonut samaa. Ehkä muutaman kuukauden viiveellä?

    Äänestä

  • Pietulta kirjoitti:

    Persuilta olisi toivonut samaa. Ehkä muutaman kuukauden viiveellä?

    on tukea ja kehuja itselleen muovaamassa. Miksi et temmellä nyt jo tuolla IPU.n saitilla kun kerran olet liperin pomo. Vai kävikö niin ettei kokouspaikalle saapunut riittävästi väkeä, osastoa perustamaan. Sinulla tiuntuu olevan taipumus, noihin väettömiin väenkokouksiin.

    Äänestä

joten kyselepä sieltä

Äänestä
  • olla sen viisaampia. Taisi käydä niin että pietu piti aluekokouksen yksin ja valitsi itsensä piirin puheenjohtajaksi. Muita ehdokkaitahan ei ollut, eikä myöskään esittäjiä.

    Äänestä

  • IPUn palstalla kirjoitti:

    olla sen viisaampia. Taisi käydä niin että pietu piti aluekokouksen yksin ja valitsi itsensä piirin puheenjohtajaksi. Muita ehdokkaitahan ei ollut, eikä myöskään esittäjiä.

    myös mm. puolueen puheenjohtaja Antti Pesonen.

    Äänestä

  • paikalla oli kirjoitti:

    myös mm. puolueen puheenjohtaja Antti Pesonen.

    ikinä kuullutkaan...

    Äänestä

  • paikalla oli kirjoitti:

    myös mm. puolueen puheenjohtaja Antti Pesonen.

    sellaisen tahon pj. paikalla, jota ei ole edes olemassa? IPU nmistä puoluetta ei ole suomen puoluerekisterissä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


IPU:n P-Karjalan kirjoitti:

piirin johtoon?
Kuka tietää?
Kokous on ollut tänään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu