hallitus luottamus on

hallituksen luottamus on nolla niin siinä sen pitäisi kyllä erota tehtävistä.luulen että suurin osa suomalaisista haluaisi varmaan vaihtaa nuo edustaja uusiin ihmisiin.täytyisi laati sellainen laki jossa sanotaan että yksikausi ministerinä saa vain olla niin se ei tuo tämän kaltaista tilannetta. nyt tämä hallitus näyttää mikä on suomen korruptio tila kun tehdään pakolakia uudistetaan.kuntia yhdistetään että saadaan euroja valtiolle.suomessa kyllä toimii mafia valta kun kokoomus ja keskusta istuvat hallituksessa,kun katselee niitten toimia kyllä tavallisella kansalaisella menee kylmät väreet.pääministeri yrittää sanella puheita muulle hallituksen ryöväreille mitä saa sanoa ja tehdä se näyttää kuin oltaisiin venäjällä mafia kynsissä..hyi olkoon TÄYTYY SEURAAVISSA VAALEISSA VALITA NOISTA PIENISTÄ PUOLUEESTA NUMERO JOTA ÄÄNESTÄÄ..JOS VAIKKA TULISI MUUTOSTA TUONNE EDUSKUNTATALOLLE..

2

158

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • naulan kanta*

      tajua erota. Valta maistuu hunajallta. Jos eroaisivat niin se osottaisi, että vaalilupaukset oli pelkkää suunsoittoa. Kuka nyt vapaaehtoisesti hyvän palkan (veroneuroja) hylkäisi.

      Vastahan me maksoimme Kanerva uudesta autosta 120000€.

      • pulaa kun siitä itse hyötyy

        kuten Kanervakin hyötyi!!!!!!

        Suurella ansatsemattomalla eläkkeellä saa sitten
        istua keinutuolissa ja katsella alpuumista kuvia
        valtakaudelta, kun sai istua kalliissa autossa ja kusettaa Suomen kansaa.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      80
      2037
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      366
      1259
    3. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      25
      1072
    4. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      141
      1038
    5. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      94
      772
    6. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      124
      749
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      45
      717
    8. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      59
      675
    9. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      662
    10. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      60
      644
    Aihe