Mielipiteenne tästä:
oliko oikein????!!,
4163
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
EU-palstalta, tuumailehan siitä...
http://keskustelu.suomi24.fi/show.cgi?category=114&conference=1000000000000008&posting=22000000000710768
OLEN MYÖS SANATON.
Vastaus: työtä ja alhaista elintasoa Somaliassa.
Haloska käy Romaniassa ja Afrikassa asti saarnaamassa, miten hyvä ns. pakolaisten on Suomessa elää.
Paskojakos omista työttömistä ja muista heikosti toimeentulevista, kunhan nämä ns.pakolaiset vaan voivat hyvin kännyköittensä kanssa.
4-henkinen somaliperhe saa etua ja rahaa 3.500 euroa kuukaudessa.
Kukaan ei tietenkään tee töitä.
Haloskahan kyllä lupasi vaalikamppanjansa aikana hyvinvointia, mutta ei silloin arvattu, että hän tarkoitti Romanian mustalaisia ja somaleita.
Kyllähän afrikanpoika on kaukana kotoaan ja romaanit tunkee tänne.Mutta ei sentään ole pelkästään Halosen vika.En lukenut edellämainittuja sivuja,mutta on se järjelläkin ajateltava.Itse ymmärrän jos on hätä niin silloin voidaan tarjota turvaa.Kun hätä on poistunut voidaan Finnairilta vuokrata kone ja lennättää pojat kotiin.Saa sitten elää omassa kulttuurissa eikä tarvitse sopeutua tänne.Näissä omissakin romaneissa ihan tarpeeksi vaivaa.