Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

suutelu

moi
oon ruvennut seurusteleen ja en oo ikinä ennen suudellut joten mitä teen sit kun mun kieli on tyttökaverin suussa??
ois kiva saada tietää ees jotain pieniä vinkkejä???
73474
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mun mielestä suutelu on melkeinpä parasta seksissä.
Muista ensin pestä hampaat ja suu : ))) Se on tärkeää, että suu ja hengitys on raikas, eikä haise kaljalta tai tupakalta ainakaan.
Mun mielestä on parasta, kun ensin ihan kevyesti kosketat tyttöystäväsi huulia omillasi. Ensin vähän kevysesti 'näykit'.
Tämä siksi, että kiihotut ja tyttöystäväsi kiihottuu. Kun olette kiihottuneita, suutelu etenee ihan itsestään.......se alkaa tuntua suloiselta, eikä pelota enää.
Älä missään nimessä mene ensimmäiseksi työntämään kieltäsi tyttöystäväsi suuhun!!!!
Etene varovasti, pehmeästi, vähän kerrallaan enemmän ja enemmän. Kun saat vastauksia suudelmiin koko ajan, voit sitten työntää vähän kielen kärkeä tyttöystäväsi suuhun....ja todennäköisesti hän vastaa siihen jotenkin. Hyväilet hänen huuliaan kielelläsi sisältäpäin ja jos tuntuu hyvältä, työnnät kielesi syvemmälle...syvemmälle. Ole tarkka ja odota vastauksia, välillä otat kielesi pois hänen suustaan, odotat mitä hän tekee...tai sanoo.

Sitten vasta joskus, kun teidän suhde on pidemmällä, voit heti tavatessanne, kun on ollut oikein ikävä, työntää kielesi suoraan hänen suuhunsa vaativasti......mutta se on vasta sitten joskus.

Suudelmat on ihania. Suutelemaan oppii suutelemalla. Suuteleminen on parasta ajankulua mitä tiedän : ))

Hellät suudelmat, kiihkeät suudelmat, pikku suudelmat, pitkät suudelmat, kielisuudelmat.....kaikenlaiset suudelmat oppii harjoittelemalla.

Äänestä
  • kiitti vinkistä
    >>>toimii
    joten TODELLA kiitos en uskonut et netistä sais vastausta mut kiitti

    Äänestä

  • Anna pliis likallekin vähän vinkkiä miten pitää toimia ja mistä tierää haluaako poika pusun,kielarin vai suudelman???

    Äänestä

  • kerroit siitä, että miten kieltä voi "kuljettaa" toisen suussa, mutta mitä sen toisen osapuolen tulee silloin tehdä? siis tekeekö se samalla tavalla samaan aikaan toiselle myös niin?

    Äänestä

  • kissa kirjoitti:

    Anna pliis likallekin vähän vinkkiä miten pitää toimia ja mistä tierää haluaako poika pusun,kielarin vai suudelman???

    mulla on ihan saman lainen olo kun sulla, eli haluaisin saada jotain suutelu vinkkejä tytöille.
    jos haluisit jutella mun kanssa suutelemisest voit vaikka meilata... [email protected].

    Äänestä

Kuules tytsi,
mun mielestä suuteleminen on todella kivaa. Mutta se on kivaa vaan silloin, kun on sellainen kumppani, jonka kanssa HALUAA suudella.
Just niin kuin tuolle pojalle kirjoitin, niin suun puhtaus on tosi tärkeää. Ei ole kiva imeä toisen äskettäin syömää viiliä suusta, vai?
Mun mielestä suutelun voi hyvin aloittaa niin tyttö kuin poikakin hellästi. Kosketat huulia pehmeästi, sitten uudelleen, leikittelet vähän, vaikka ujostuttaisikin.
Suuteleminen on siitä kiva juttu, että se on kuin nälkä, se kasvaa syödessä.
Kun suutelet pikku suukkojasi, saat niihin vastauksia. Niistä vastauksista sitten voit päätellä, missä mennään.
Suutelu kiihottaa. Kun kiihotut, oletpa tyttö tai poika, niin suutelu alkaa maistua namimmalta.
Kun sun poikakaveri vähän raottaa suutaan, voit pikku hiljaa työntää kieltäsi hänen suuhunsa, tunnustelet miten hän reagoi. Kyllä sä tunnet mitä hän haluaa ja jos et heti tajua, opit.
Mun mielestä suutelu on ihan samanlaista, tekee sen aloitteen tyttö tai poika. Samat jutut pätee molemmilla. Tällaisesta on hyvä aloittaa, pienestä ja leikillisestä. Mutta kun sitten kiihottaa toisen, sitten ei saa enää leikitellä. On vastattava samalla mitalla, ettei tule paha mieli.
Kun sitten tunnet poikakaverisi hyvin, suudelma voi alkaa heti rajusti, siihen voi purkaa koko ikävän.
Suudelmat on tilanteista kiinni. Yhdessä voi harjoitella.
Mä olen vasta nyt aikuisena, 27-vuotiaana, tavannut miehen, jonka kanssa suutelu on kuin paratiisissa oloa.
Kyllä se on paljon kiinni harjoittelusta, tunnustelusta, mikä tuntuu hyvältä kenestäkin.
Mutta tietenkin kumppanilla on mielettömän suuri merkitys, että tykkää paljon. Silloinhan seksikin tuntuu parhaimmalta, samoin suudelmat.
Ei muuta kuin suutelemaan! Se on kivaa.

Äänestä
  • mut jos vetää koko ajan kielareita ja kismailee nii miten siin voi saada henkee, pitääks hengittää nenän kautta?? sori jos kysyn...oon vähä tyhmä...:)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitä tehä kirjoitti:

moi
oon ruvennut seurusteleen ja en oo ikinä ennen suudellut joten mitä teen sit kun mun kieli on tyttökaverin suussa??
ois kiva saada tietää ees jotain pieniä vinkkejä???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu