Näin kirjottaa suomalaisnuorten yhä yleistyvästä seksin myymisestä tänään Ilta-Sanomat: http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1458822
Niinpä niin, ulkomaalaisten seksityöntekijöiden vainoaminen jättää heidän työnsä suomalaisnuorten hoidettavaksi. Kysyntä kun ei mihinkään häviä, vaan päinvastoin lisääntyy kun nykyään on Viagrat ja kumppanit, ja vanhoillakin herroilla pysyy sarvi kovana.
Kiihkoilijoiden on hyvä muistaa, että jokainen venäläisen ilotytön karkoitus ja thai-hieromalaitoksen sulkeminen tekee jostakin nuoresta suomisneidosta huoran. Vaikka tahto ja tarkoitus olisi aivan toinen, kiihkoilun lopputulos on tämä!
Niinpä niin, ulkomaalaisten seksityöntekijöiden vainoaminen jättää heidän työnsä suomalaisnuorten hoidettavaksi. Kysyntä kun ei mihinkään häviä, vaan päinvastoin lisääntyy kun nykyään on Viagrat ja kumppanit, ja vanhoillakin herroilla pysyy sarvi kovana.
Kiihkoilijoiden on hyvä muistaa, että jokainen venäläisen ilotytön karkoitus ja thai-hieromalaitoksen sulkeminen tekee jostakin nuoresta suomisneidosta huoran. Vaikka tahto ja tarkoitus olisi aivan toinen, kiihkoilun lopputulos on tämä!
Vastaukset 81
Vanhimmat
... ihan noin suoraviivaista ole, että venäläinen seksin myyjä pois maasta, niin niin suomalainen teini astuu tilalle. Näitä suomalaisia pikkutyttöjä käyttää hyväkseen uakoakseni ihan muu porukka, kuin se, joka ostaa palveluja ammattilaisilta.
Sinänsä kannatan valtion tai kuntien valvomaa prostituutiota, Saksan ja Hollannin malliin. Siinä laittomaan prostituutioon liittyvä rikollinen toiminta kuitenkin minimoituu.
Saksassa vallitsee edelleenkin kaksinaismoralistinen yhteiskunta.Kaverini valmistui sieltä ekonomiksi ja kertoi,että kotiäiti on sellanen ihannekuva oi oi ja nainen kelpaisi aivoiltaan vaan simppeleihin hommiin kodin ulkopuolella.Niin kauan kun naista pidetään valheilla kotona tai "simppeleissä hommissa",huoraamiselle liputetaan.Mitenköhän käy,kun naiset itsenäistyy...Kun johtoasemiin ja politiikkaan nousee paljon naisia.Herätäänkin miesten rakentamaan harhaan ja aletaan purkaa
huoraloita.
Kielletään kaikki mahdollinen, niin kaikista tulee superonnellisia.
Kieltäminen on kivaa!
Ja kerta kiellon päälle!
Ja katsotaan myöhemmin,mitä vielä keksitään.
Elät ilmeisesti niin omissa fantasiamaailmoissasi, ettet ehkä tiedä seksin ostaminen alaikäiseltä olleen lailla kiellettyä jo iät ja ajat.
Kieltäminen ei ole toimiva keino, koska poliisi kertoo homman vaan laajenevan. Jos kielto toimisi, ei poliisilla olisi syytä tuollaiseen ulostuloon.
Nyt pitää miettiä toimivia ratkaisuja ja lopettaa kieltohöpötys kun se kieltolinja kerran on ihan aikuisten oikeasti todettu ei-toimivaksi keinoksi.
Seksin osto ja myynti ilman muuta kieltoon.
Asenteet on miehillä muututtava! Asenteisiin
vaikutetaan lainsäädännöllä.Sellainen "sivistysvaltio" on jo rappiolla,mikä laillistaa ja sallii ja antaa loputkin.
Luulisi sitä hidasjärkisemmänkin ymmärtävän, ettei seksin ostamisen kieltäminen toimi, kun kerran poliisi niin kertoo lehdessä!
Kentällä lieneekin erilaista tulkintaa,koska monet poliisit ilmaisevat selvästi työnsä helpottuvan,kunhan seksin osto ja myynti kielletään.
Tavallisen toiminnan julistaminen rikolliseksi ei helpota vaan lisää poliisin työtä. Vai muutentaanko samalla joku nyt laiton toiminta lailliseksi, että rikollisten määrä ja samalla poliisin työ pysyy ennallaan?
Seksin myymisen kieltäminen varmasti kiihottaa poliisia: Antaisihan se poliisille mahdollisuuden kiristää ilotyttöjä Venäjän malliin =)
Ei tässä nyt mitään vaikeata ole.Kunhan kielletään molemmat,pääsee poliisi laillisesti ja
nopeasti kiinni rikollisiin.Joka tapauksessa näkisin asenteiden paranemisen vielä arvokkaammaksi saavutukseksi.Tätä äijät ei myönnä,koska se on niiltä itseltään pois.
Jos kaikki ovat rikollisia - ostajat ja myyjät - niin todistajien puuttuessa poliisi ei saa näyttöä rikoksesta eikä ketään voida tuomita.
Miten sellainen laki voi toimia, joka antaa vapaat kädet toimia sitä vastaan?
Joten ei liene ongelmia täälläkään käytännössä.
Jossittelijat ei mitään saakaan.
Ei hyviä eikä huonoja.
Mutta Suomessa on huonoja kokemuksia seksin ostokiellosta alaikäisiltä, koska poliisi valittaa tiedotusvälineissä homman vaan paisuvan ja paisuvan.
on ollu laillisia jo vuosikymmeniä katolisissa
osavaltioissa.
Itse kävin jo -60 luvulla nautiskelemassa "punaisten lyhtyjen" alueen
herkuista.
Nykyään mootoriteillä on viikonloppuisin ruuhkaa,
kun porukat seksikielteisistä protestanttisista
osavaltioista huristelee viikonlopuksi katolisiin
osavaltioihin herkuttelemaan.
sano
Jollakin tavallahan huoraamiseen tulee puuttua.
Turha surkastuttaa kullia,onhan ihan kunnollisiakin naisia saatavilla.
Teillä vanhoilla jarruilla asennevammaa riittää.
Onneksi nuorissa on toivomme.Sitä ennen on laitettava seksin myynti ja osto kieltoon,jotta
asenteet alkaa paranemaan ja kunnioittamaan naisen
ja tytön ihmisoikeuksia.Mutta noinkin vanhoissa
jäkälissä taas asenteet ei muutu.
Ihan mille asialle tahansa riittää kannattavia kiihkoilijoita.
Vapaassa maailmassa aikuiset kuitenkin päättää ihan itse omista intiimiasioistaan ilman ulkopuolista ohjausta.
On se kumma,että tämä ei mene millään jakeluun.
Kun alapää kulkee edellä,mikään ei tunnu menevän jakeluun!
Suomessa seksikauppa on kahden kauppaa, joka ei häiritse sivullisia.
Katuprostitutio ei Suomessa häritse ketään koska sitä ei ole.
Thai-hieronta ei Suomessa häiritse sivullisia. Niiden näyteikkunoissa ei ole mitään seksiin viittaavaa. Niistä ei näe seksiä vaikka olisi nenä kiinni lasissa. Thaikkulaan ei joudu vahingosssa ovesta sisään. Jos joku ottaa siitä stressiä, että siellä sisällä on naisia, joitka eivät suhtaudu kieleteisesti seksiin, niin voivoi...
Myöskään keskieurooppalaisiin miesten klubeihin ei näe sisälle, eikä niihinkään joudu vahingossa. Siksi sellaisia miesten klubeja voisi olla meilläkin, kun ne kerran eivät häiritse sivullisia.
Minä kannatan ennalta ehkäisyä seksiasioissa. Perheissä älköön huoritelko teini-ikäisiä tyttöjä. Perusta hyville seksisuhteille luodaan kotona.
Hyvä, erittäin hienoa että nuoret ymmärtävät että seksi on osa normaalia ihmisen toimintaa.
Jutun kirjoittanut feministipelle puhuu lapsista vaikka yhdessäkään tapauksesa ei ole kysymys lapsesta.
Ennen ei Suomessa ollut ikärajoja. Naimiskelpoiseksi katsottiin neito, jolla kasvoi jalkovälissä karvaa.
Nykyisin tarvitaan ikärajat, kun nuoret neidot sheivaa itsensä joka aamu, eikä vanhaa hyvää naimakelpoisuuden tuntomerkkiä ole käytössä.
Ilmiselvästi olet monityydyttymätön sinkku,joka
perheettömänä ja itsekeskeisenä on valmis uhraamaan vaikka pienet koululaiset pikku shoppailun,röökin tai jopa huumeiden hinnalla!
Häpeä!Törkeytesi on vailla vertaa.
Ja silloin likainen toimintanne alkaa näyttää
rikolliselta.
Lapset on lapsia, mut ei enää ne jolla karvat kasvaa!
Munahaukkoja ne on!
Nyt haloo,herätys! Mieti tarkkaan,mitä sanot.Oikeutat pedot ala-ikäisiin.
Et totisesti nimittele koululaisia kiimaisiksi
teineiksi sen mukaan,seisooko sulla vai ei.
Alaikäinen on lapsi,vaikka pukeutuisi kuinka toppiin ja minariin.
Miksi yrität rinnastaa rahanahneet seksikauppiaat tavallisiin nuoriin?
Minä en näkisi nuorta myymässä itseään,jotta
saa hiuslisäkkeet tai kuteita.Itsensä alentaminen
oman kroppansa myymiseen on siksi rankka asia,etenkin viattomalle nuorelle,että ostaja täytyisi syyllistää/rangaista rikollisena ko.ostotapahtumassa.Niitä "kiimaisia huoria" en ole nuorissa todellakaan tavannut kuten täälläkin eräät äijät väittävät...
Seksin ostaminen alaikäiseltä on ollut kielletty jo kauan. Kielto ei auta mitään, vaan homma sen kun laajenee, kuten poliisi ruikuttaa lehdessä.
Tepsivät keinot ovat olemassa. Nyt niitä pitää käyttää: Antaa aikuisten ammattilaisten hoitaa tämä homma ettei meidän nuorten tartte sitä tehdä.
Asunnon vuokraamista ei tule pitää parituksena, jos ei muuten osallistu seksibisnekseen. Ulkomaalaisten seksityöläisten rasismia muistuttava vaino on myös lopetettava.
Emme kulje kehityksessä jäljessä vaan päinvastoin
sivistysvaltio näyttää esimerkeillään,terveillä sellaisilla,mallia muillekin valtioille.
Seksin osto ja myynti on laki,joka tulee mieltää.
Seksikauppaa on yritetty hävittää kielloilla jo usemman tuhat vuotta, eikä vielä ole loppua näkyvissä.
Ne, joilla hoksottimet toimii, älyävät, ettei kieltolinjalla päästä tavoitteeseen, ei tässä eikä muissakaan asioissa.
Päinvastoin.Ihminen on senverran eläin,että
menee sieltä,mistä aita on matalin.Etenkin sovinistit tässä tapauksessa.Ehei.Fiksumpien täytyy kieltää asioita,että kehitystä saadaan aikaan.
Kiellot ja pakkokeinot kuuluvat historiaan.
Nykyisin ihmisiä ohjataan positiivisilla kannustimilla, joista käytetyin on raha!
Rahako ainoa oikea kannustin vaikka isoäitinsä
myymiseen?Toivonpa sinulle niin haasteellista elämää,että joudut tilanteeseen,jossa et selviä
enää edes rahalla.Sitten vasta ymmärrät.
Eikä haise ammattilaisen pesty pillukaan!
Ihanko pitäisi lipeällä liuottaa,ettei taudit
tarttuis?
Jokainen aikuinen tietää, että kondomi suojaa sukupuolitaudilta.
Kun se meno on kuulema paljaaltaan parempaa.Toistokaan ei auta,kun ollaan vaan kun (sovinisti)siat kyntöpellossa.
Pervot on aina erikseen, kuka niille mitään voi?
Kaikki on siis tolla kaavalla pervoja?
Alottelijalle ei kai tarvitse maksaa niin paljon kun kokeneelle ammattilaiselle?
Tosiaan sulla seisoo muukin kuin järki!
Ai ei se ostokielto tarjoakaan turvaa alaikäisille, vaikka se on ollut voimassa jo vuosikymmeniä?
Olisko se sitten ihan höpöhomma se ostokielto, jos ei siitä ole mitään apua?
Pitäiskö sittenkin keksiä jotain fiksumpaa kuin kielto-kielto-kielto?
Vai pitäisikö kysyä:paljonko bisneksesi hyötyvät
siitä?
Jokainen varmasti ymmärtää, että kieltolinja on tullut tiensä päähän. Kiellot eivät tarjoa kenellekään turvaa, ainoastaan tekopyhää valheellisuutta.
Todellinen turva syntyy vapaassa ilmapiirissä positiivisten kannustimien kautta.
Sensijaan laki ja säännöt muuttaa ihmisten
kieroutuneita asenteita.
Kun on vapaus valita, voi valita ostaako vaiko myyko vaiko on tekemättä kumpaakaan.
Ulkomaalaisten häiritseminen siirtää kysyntää kohti Suomityttöjä. Yhä useammalta kysytään ja yhä useampi valitsee "joo".
Minusta olisi parempi antaa ulkomaalaisten aikuisten rauhassa hoitaa liikeasioitaan ja pitää sitä kautta Suomiteinit poissa bisneksestä.
Mies ei sitä tee.
Ei ole mitään mieltä ulottaa lainsäädäntöä täysikäisten aikuisten ihmisten vapaaehtoiseen intiimielämään.
Eihän kukaan reilun pelin pelaaja tarvitse eikä halua ulkopuolista besserwisseriä neuvomaan häntä naima-asioissa.
Kyllä on mieltä.Asennemuutosten tuulia.Naisen ihmisoikeuksien mieltä.
Aikuisten ihmisten vapaaehtoiseen seksiin kohdistuvat kiellot ovat ihmisoikeusloukkauksia.
.
Vasta kun oikeudet ja tasa-arvo ovat kummallakin
sukupuolella samat,voidaan katsoa asioita samalta
viivalta.Nyt ei voida.
Jokainen nainen voi poistaa ongelman omalla kohdallaan lisäämällä ilmaistarjontaansa.
mitäs pahaa tässä on? mun kaveri sai joskus 35-vuotiaalta naapuriltaan yhestä suihinotosta satasen ja joskus aidon kultasen rannekorun. tosin mun kaveri oli ihastunu tähän naapuriinsa. mä ainaki lähtisin mukaan jos vaan halukkaita löytys =(
Yksi poikkeus ei riko sääntöä.Etenkään poikkeusta
apinoiva.
Meille jotka ei haluta nussia teinejä pitäää saada muun EU:n tyyliset miesten klubit, joissa voi syödä, juoda, saunoa ja nussia laatuhuoria.
Pidetään nuoret pois bisneksestä antamalla aikuisille kunnon puuhapaikat.
Luuleeko joku viiskymppinen asennevammainen huorapukki taas ,että kehitys Eu-alueilla menee
taaksepäin.Että ilotaloja ja klubeja MIEHILLE
nousisi kuin sieniä sateella,vaikka alkaa olla lähinnä aika arvostaa ja kunnioittaa naistenkin ihmisoikeuksia.
Seksihän elämän suola!
Eikä klubeista voi olla mitään haittaa: Eihän niille klubeille tarvitse sellaisen mennä, joka ei halua.
Ihan hyvin miehille voidaan järjestää sellaista palvelua kun ne haluaa. Miesten rahoilla se tehdään, ei ole muilta pois.
Aina vaan te vitun vanhat gubet ja teidän vinoutuneet asenteenne.
Miehillä on omat toiveensa, jotka eivät aina mene yksiin naisten kanssa. Molemmille on tilaa.
kiihottaa teinit niin ei niitä mikään väsynyt täysi-ikäinen "laatu-huora" enää varmaankaan korvaa?
Ja hyvän kuvan annat "aikuisista" puuhapaikkoineen kun et itse lie sellaiseksi vielä kasvanut?
No, tämä on suomi24, jolla viihtyvät suomen kirpeimmät peräkammarin pojat ja sekoboltsit.
FKK-klubien tytöt ovat tulleet tekemään rahaa ja se näkyy palveluasenteessa: Molemmat saavat mitä haluavat, siitä ei kauppa enää reilummaksi voi muuttua!
Missä on sellainen thaihuoraamo,joka toteuttaisi
vain naisten toiveita?Laita vielä perään osoite,käyn kysymässä heti.
Jos jo aikoja sitten äijät olisi tämänkin asian
hoitaneet ja naisille samanlaiset edut ja ilopaikat sallineet ja jopa varmistaneet, ei oltaisi tähän tultu,että seksin myynti ja osto
pannaan kielletyksi vaikka väkisin.
Munakebabia hakeville jokainen ravintola on ilotalo!
Jos naiset oikeasti käyttäisivät rahaa paikoissa, joista voi ostaa seksiä, niitä olisi.
Mutta kun on ravintoloiden laaja ilmaistarjonta, he eivät tee niin, eikä niitä paikkoja siksi ole. Kukaan ei silti estä ennakkoluulotonta yrittäjää yrittämästä.
Kovin on yksipuolista tämä markkinatalous.
Markkinatalous on ikävä kyllä hoitanut asian niin, että naiset saavat joka kapakasta ilmaiseksi sitä mitä mies joutuu etsimään kissojen ja koirien kanssa ja vielä maksamaan siitä.
Rajaton ilmaisseksitarjonta naisille on asevelvollisuuslain veroinen tasa-arvoepäkohta, jota ei voi korjata millään lakimuutoksella (kuten asevelvollisuuslaille tehdään).
Olet niin väärässä.
Ei sen Rovaniemen aktiivisen kundin jäljiltä nuoria naisia etsitty...
Ei voi yleistää.
puhetta, kuinkas ollakaan, hämmentyneisyydestä, vahvimmuudesta, manipulaatiosta, hukassa olemisesta ja painostuksesta...
Propseja huorissakävijöille, vaikuttaa osaksi aivan paskasakilta tuon artikkelin perusteella...senkö halusit viestittää vertauksellasi?
Mutta minulle seksi aina iloinen asia, joka tekee elämästä elämisen arvoisen.
Mitä enemmän ja mitä paremman partnerin kanssa, sitä parempi!
Siitä te miehet olette kyllä vastuussa.
Raha on kätevä ja kaikkialla laillinen vaihdon väline. Sillä nälkäinen saa ruokaa, sillä janoinen saa juomaa, sillä koditon saan asunnon, sillä kiimainen saa seksiä.
Joo,kyllä miehille kelpaa.Jos köyhällä sutturalla ei ole muuta myytävää,pillukin käy.Iliman muuta
kelpaa.
Jokainen lusikoikoon omaa soppaanssa.
vaikka seksi ois iloinen asia jonkun raiskaajan tai pedofiilinkin kantilta, mutta eikös se olisi ihanteellisinta että MOLEMMAT OSAPUOLET nauttisivat, eikä toinen vain siitä rahapuolesta...
Nimethän siinä sekoaa,taustatkin.Valitettavasti on myös niin,että ne jotka vaatii kivuliasta seksiä huoralta tavalla tai toisella,voivat jopa suuttua,jos huora itkee vaikka vain tuskaansa.
Huora on niille suorittaja,tavara ja tuote.Sen takia seksin ostajien syyllistäminen eli kriminalisointi on aloitettava ja sitten edettävä
huoran omaan vastuuseen eli huoran kriminalisointiin.