Siedätystä pölypunkeille

Onko kukaan koskaan saanut Suomessa siedätyshoitoa pölypunkeille? Olen sitä toivonut, mutta sanovat, ettei sitä käytännössä Suomessa anneta.

KIITOS vastauksista.
3392
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Haluatko hoitaa pölypunkkeja vai itseäsi?

Pölypunkeista pääsee eroon, kun panee lakanat pakastimeen. Vuode on parasta jättää avoimeksi aamulla. Silloin pölypunkit muuttavat muualle.

Äänestä
  • Tämä ei ollut kysymykseni

    Äänestä

  • MiästenMiäs kirjoitti:

    Tämä ei ollut kysymykseni

    Et tarvitse sitä siedätyshoitoa, kun pidät petisi puhtaana ja kuivana, vaihdat petivaatteita tarpeeksi usein, viet niitä pakkaseen ja ennen kaikkea peset kaikkia petivaatteitasi 60 asteessa tarpeeksi usein.

    Kysymys on juuri siitä, haluatko sinä hoitaa niitä pölypunkkeja vai et?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


MiästenMiäs kirjoitti:

Onko kukaan koskaan saanut Suomessa siedätyshoitoa pölypunkeille? Olen sitä toivonut, mutta sanovat, ettei sitä käytännössä Suomessa anneta.

KIITOS vastauksista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu