Kokoomus taistelee sotaveteraanien, eläkeläisten, työttömien, opiskelijoiden, sairaiden ja muiden köyhien ja syrjäytettyjen puolesta epäitsekkäällä tavalla!!!
Kokoomus
taistelee
13279
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
että millä tavalla.
Kokoomus lupasi ajaa 20 € korotuksen kansaneläkkeeseen, Kokoomus nostaa opintotukea. Vasemmisto ei tehnyt kumpaakaan!
myös paremman sairaanhoidon puolesta. Hoitojonoissa on entistä enemmän ihmisiä ja tilanne senkuin vain pahenee.
ilmenee?
- kokoomuslaiset antavat varoja keräyksiin sotaveteraanien hyväksi (varusmiehet kerääjinä)
- hyväntekeväisyys kokoomuspainotteisten järjestöjen kuten Lions clubin kautta
- yksittäiset filantroopit kuten Einari Vidgren ovat lahjoittaneet suuria summia hyväntekeväisyyteen
rahaa sotaveteraanien ja moniin muihinkin keräyksiin, vaikka en olekaan kokoomuslainen. Ei niistä sotaveteraaneille kerätyistä rahoista kokoomus yksin voi kunniaa itselleen ottaa. Kyllähän kaikenlaisia väitteitä voi tänne heittää, mutta pitäisi saada myös kunnon perusteluja.
olen antanut sotaveteraaneille keräyksiin. Mitä hyvää Lions clubit tekevät.
Einari rehtinä miehenä on antanut, entä sinä? Vai etkö olekaan kokoomuslainen, taidat olla kommariprovo.
sitä että kokoomus puolueena toimisi jotenkin epäitsekkäästi.
Kyse on yksityisten ihmisten toiminnasta, puoluekannasta riippumatta. Ei siitä mikään puolue saa sulkia hattuunsa. (kokoomuksen osalta kypärään?)
verissä päin viimeiseen sasiin
sen verran että oletteko koskaan ajatelleet, mihin ne varat ja kiinteistöt joutuu kun veteraaneja ei enää ole.
Veikkaanpa että joku tai jotkut isokenkäiset vetävät vielä isot rahat liiveihinsä, kansalaisilta kerätyistä varoista.
Kuka tätä toimintaa valvoo Suomessa, ettei omaisuus päädy vääriin käsiin, vai toimiiko tässäkin hyvä veli järjestelmä ja jaetaan maan hyväosaisten kesken.
yksityisinä järjestöinä ne ei tietenkään ole valtion valvonnassa
olen tosiaankin miettinyt, enkä siksi ole enää viime vuosina keräyksiin osallistunutkaan.
kuoli sen puolesta että Suomessa näkyy SVT Europa