Sain reilu viikko sitten uuden fiat punto dynamicín.Ongelmia on ilmaantunut. Avatessani keskuslukitusta jäivät vilkut vilkkumaan. Vasta kun sisältä nappasin hälytysvilkut pois päältä, vilkkuminen loppui.Sitten myöhemmin auto seisoi vesisateessa reilun vuorokauden,jonka jälkeen akku oli tyhjentynyt!? Kaapeleilla sain auton käyntiin. Onko muilla ollu samoja ongelmia?
keskuslukitus ja akun tyhjentyminen
Puntoilija
3424
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Suosittelen, että viet auton delta-autoon korjattavaksi!
Em. viat eivät todellakaan ole normaaleja uudelle autolle ja itse en ainakaan jaksaisi kauaa niillä edes päätä vaivata kun autolla on 2 vuoden takuu.
Eilen kun avasin keskuslukituksen, jäivät hätävilkut tosiaan päälle. Napista lähti pois. Akku ei ole (vielä) tyhjentynyt.
Maahantuojan kertoman mukaan akun saattaa tyhjentää cd-radiosoitin, nimittäin jos siihen on asentanut kellonajan näkymään, on virrat radiossa aina päällä!!? Ja kuulemma keskuslukitus saattaa jättää joskus hätävilkut vilkkumaan!?