Valkoinen luomi

Päässäni on ollut jo kauan valkoinen (ihonvärinen) luomi (?) ja nyt sen ympärille on tullut punainen kehikko.. jos palstalla liikkuu hoitajia tms, niin olisi mukava tietää pitääkö hätääntyä.. koulun terkkarilla aion käydä. voisiko luomi olla muuttumassa pahan laatuiseksi? eikai melanoomaa?
41729
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

mullakin on ollut kasvoissa jo monta vuotta valkoinen, väritön luomi, jospa saadan vastauksia...

Äänestä
  • joku pgmenttihäiriö.

    Äänestä

  • olla kirjoitti:

    joku pgmenttihäiriö.

    se on luomi tms, se on koholla. pigmenttihäikä ei ole koholla.

    Äänestä

En usko että on syytä huolestua. Hyvä on kyllä käydä näyttämässä luomea ehkä mielummin terveyskeskuksessa/lääkärillä,sillä ei ehkä terveydenhoitaja erota hyvä ja pahalaatuisa luomia.
Ittelläni oli joskus kauan aikaa sitten, ilmaantui korvaan patti ja terveydenhoitaja sanoi että se on tavallinen rasvapatti. Kun sitä sitten vuoden päästä leikattiin huomattin että se oli jotain aivan muuta...Kai se oli just joku ihonalainen luomi..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


päässä kirjoitti:

Päässäni on ollut jo kauan valkoinen (ihonvärinen) luomi (?) ja nyt sen ympärille on tullut punainen kehikko.. jos palstalla liikkuu hoitajia tms, niin olisi mukava tietää pitääkö hätääntyä.. koulun terkkarilla aion käydä. voisiko luomi olla muuttumassa pahan laatuiseksi? eikai melanoomaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu