Lupaan ja vannon

kautta kiven ja kannon, että saavutan henkisen tasapainoni tästä hetkestä lähtien.
Tai mörökölli minut vieköön.

Lopetan turhan ja lapsellisen haaveilun ihan just nyt. Piste.

Show must go on.
2633
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

eikä lapset sellasia haaveile, eihän. Älä luovu haaveistasi vielä..

Äänestä

jos et järkiinny ajoissa, vaan jatkat haikailua hänen perään, tulee mörökölli ja vie sun. Mulle kävi niin, enkä ole ollenkaan pahoillani. Suloinen mörököllini :)

Tiedän, ettei tämä toinen ikinä saisi mitään aikaiseksi, vaikka tein kaiken melko helpoksi..oli siis aika unohtaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


järkiintymässä kirjoitti:

kautta kiven ja kannon, että saavutan henkisen tasapainoni tästä hetkestä lähtien.
Tai mörökölli minut vieköön.

Lopetan turhan ja lapsellisen haaveilun ihan just nyt. Piste.

Show must go on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu