vähävirtanen

webaston käyttö vie virtaa muutenkin pienestä akusta (45),ajamalla ei taho päivittäin saada akkua takas tolpilleen.Tilaa ei isommalle akulle ole,eikä lokilämppäriä oo.Onko akkulaturi jota pidettäis aina yön yli paikallaan ainoo ratkaisu ongelmaan?Mikähän se on akun keskimääräinen käyttöikä,että uuttenko vaihtais sen.(4v.)
2177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

keino on kun lopetat sen webaston käytön,niin eiköhän se akku silloin kerkiä latautumaan.

Äänestä

Nyrkkisääntönä on että ajetaan sen verran mitä polttoainelämmittimellä lämmitetään!Itellä ei ole ollut ongelmia, kun kerran viikossa tulee ajettua pidempi reissu, jossa akku lataantuu.

Defalta saa akkulaturin tuohon lohkolämmitysssarjan yhteyteen. Maksaa uutena noin 150e asennus. Muita valmistajia on myöskin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


weba kirjoitti:

webaston käyttö vie virtaa muutenkin pienestä akusta (45),ajamalla ei taho päivittäin saada akkua takas tolpilleen.Tilaa ei isommalle akulle ole,eikä lokilämppäriä oo.Onko akkulaturi jota pidettäis aina yön yli paikallaan ainoo ratkaisu ongelmaan?Mikähän se on akun keskimääräinen käyttöikä,että uuttenko vaihtais sen.(4v.)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu