en kyl missää tapauksessa jätä...koska rakastan sitä niin paljon...:):)mut oon kyl ns. ite syyllinen tähä...ku enne se ei hakannu mua ei yhtää..mut mä aloin pyytäää esim. sexin aikana läpsimään ja sillee...ja sit sanoin myöh. et alistais mua enemmä..:(tää on kyl mun syytä. nyt ollaa kummatki sitä mieltä et ei ois väkivaltaa...mut se on vaikeeta...mut ku mä oon 14w ja jätkä on 16 ni ei oikee viitti hakee apuu tai lääkkeitä...:(kertokaa mitä pitäis tehä...:( vastatkaa please.!!!
poika ystäväni....
-pelokas-
4524
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ehkä voisit hakea itellesi apua... tai sitten sitä saa mitä tilaa.
selvillä ilman kristallipalloja;tulet elämään suhteissa joissa saat turpaasi eikä vaihtamalla parane.
Joopa joo...
Yksinkertaisesti: Mitä täällä parut ja pyydät neuvoja.
Jos et halua pois jätkäs luota voi vai sanoa, että sitä saa mitä tilaa.
Ja tuosta rakkaudesta vielä. Hmm... Tiedätkö edes mitä rakkaus ja toisen rakastaminen on? Ei mielestäni ainakaan sitä, että ottaa vastaan pahoinpitelyä eikä tee asialle mitään.
Ota järki käteen.
Hassujuttu.. ensimmäisessä suhteessani olin myös siin 13-14v. ja suhde oli eka aivan ihana mutta poikaystäväni rupesi yhtäkkiä lyömään kun riideltiin.. eka se oli suuri järkytys mutta pian en enään "välittänyt"!? Enkä silti halunnut jättää sitä.. outoa sinäänsä koska kuitenkin sisimmissäni tiedän että se on väärin!!! No yksi riita oli tosi paha.. se istu mun päällä ja mätki turpaan niin että meinas taju lähteä.. nooh.. se heikensi meidän suhdetta niin paljon että se loppu.. No enhän mä sitä tietenkään sisimmissäni kestäny mutta se voitti et meillä oli niin paljon hyviä hetkiä.. Nooh.. Nyt olen uudessa suhteessa ja mites kävi..? Muutaman kerran on potkittu..lyöty.. lyöty pää seinään.. eipä silti.. mä mottaan kyl aina sillontällön takas.. Lyömistä tai muuta ei silti onneks oo ollu pitkäänaikaan :) En oikeen osaa neuvoa kun en itsekkään tiedä vastausta.. En tiedä olenko tyhmä vai liian suvaitsevainen?