kommunismin ihmemaahan, toveri hugon johtamaan venezuelaan kuuluu taas uutta ja ihmeellistä; ei se, että hugo nyt ihan itsekseen päätti katkaista diplomaattisuhteet kolumbiaan, eihän kommunismissa parlamentteja ja kansoja kuunnella kun yksi toveri nyt kumminkin päättää... mutta se ei ollut se pointti vaan se, että hugo nyt kertarysäyksellä päätti siirtää venezuelan ihan ihkaomaan ja upouuteen aikaan. näin siellä kommunismissa edistytään. olisi nyt samantien ottanut almanakassa vuoden nolla käyttöön kun tuolla vauhdilla koko venezuela löytää itsensä kivikaudelta muutamassa vuodessa... kyllä kommunismi on ihmeellistä enkä voi olla ihmettelemättä jotta kuinka juuri kommunistiset yhteiskunnat löytävät aina itsellensä kaikkein dingelimmät johtajat? sitten vaan odotellaan kuka ensimmäiseksi ottaa esiin pahan usan...
http://www.yle.fi/uutiset/ulkomaat/oikea/id76217.html
kommunistin mopo karussa?
7
474
Vastaukset
pulputtanut niin paljon paskaa, että nyt viimeinkin
tehdään Sinulle ÄO-testi ! Määrittele,kumpi on oikea
kätesi! Vastausaikaa 1 vrk !- texkiller
niin otan tohvelit pois jalasta ja katselen kummalla askellan ensin...
no ei vaiskaan mutta kyllähän sinäkin voisit texkillerin sijasta vaikka yrittää vähän pohtia koko aihetta. meinaan mites meillä käy jos presidentti saa päähänsä sanoa diplomaattisuhteet johonkin maahan kun nyt tänä aamuna siltä tuntuu? minusta tuntuu, että sellainen presidentti löytää itsensä valtakunnanoikeudesta ja sen jälkeen kengänkuvan takapuolesta. tai miten luulet käyvän meiläpäin presidentin joka nyt vaan saa päähänsä siirtää meidät ihan ihkaomaan ajanlaskuun? sellaista presidenttiä varmaan seuraavaksi hymylehti haastattelee hourulassa. mutta jostain syystä kommunistisissa yhteiskunnissa kaikki käy; yksi johtaja tai pieni politrukki päättää kaiken oli päätettävä asia sitten miten päätön tahansa. tälläinen on mahdollisista vain kommunismissa. texkiller kirjoitti:
niin otan tohvelit pois jalasta ja katselen kummalla askellan ensin...
no ei vaiskaan mutta kyllähän sinäkin voisit texkillerin sijasta vaikka yrittää vähän pohtia koko aihetta. meinaan mites meillä käy jos presidentti saa päähänsä sanoa diplomaattisuhteet johonkin maahan kun nyt tänä aamuna siltä tuntuu? minusta tuntuu, että sellainen presidentti löytää itsensä valtakunnanoikeudesta ja sen jälkeen kengänkuvan takapuolesta. tai miten luulet käyvän meiläpäin presidentin joka nyt vaan saa päähänsä siirtää meidät ihan ihkaomaan ajanlaskuun? sellaista presidenttiä varmaan seuraavaksi hymylehti haastattelee hourulassa. mutta jostain syystä kommunistisissa yhteiskunnissa kaikki käy; yksi johtaja tai pieni politrukki päättää kaiken oli päätettävä asia sitten miten päätön tahansa. tälläinen on mahdollisista vain kommunismissa.oikean kätesi ? Tarvitseeko näsäviisas apuva :))!
- texkiller
vom kirjoitti:
oikean kätesi ? Tarvitseeko näsäviisas apuva :))!
kuten wäinä on kertonut edellisen elämäsi aikana, tuollaista kommunismin parhaimmistoa oppineisuuden, sivistyneisyyden ja elämänkokemuksen saralla, niin ei se ihme ole kun aatteenne on rapakunnossa.
sinähän olet puolikaheli; mitään asiaa ei tunnu olevan, senkus suupielet rouskuttaa sylkeä puolelta toiselle.
- tosikovajajätkä
HAAAAAAAAAAAAAA,saatana, sen verran meikäkin
on tajussaan,jotta ei pitä chavezia kommarina.
saatana, vaikka oon pienen ikäni juonu, niin
en sentään luule venetzuelan pressaa kommariksi.
kyllä hugo vasemmistolainen on, vaan saatana
ei kommunisti.kyllä saatana jämpti on niin- texkiller
vasemmistolaiset, kommunismit, kolhoosit, kommuunit, sosialismit, taistolaiset, radikaalit, huonot taiteilijat, hipit, viherpipertäjät ynnä muuta. ynnä muuta tuollaista. ne ovat kaikki kommunisteja ja kommunismeja vaikka miten sitten yritettäisiin jollain käsitteillä tain sananhelinällä muuta väittää.
- Myyryläinen
texkiller kirjoitti:
vasemmistolaiset, kommunismit, kolhoosit, kommuunit, sosialismit, taistolaiset, radikaalit, huonot taiteilijat, hipit, viherpipertäjät ynnä muuta. ynnä muuta tuollaista. ne ovat kaikki kommunisteja ja kommunismeja vaikka miten sitten yritettäisiin jollain käsitteillä tain sananhelinällä muuta väittää.
Eläköön analyysin veitsen terävä kirkkaus ja sen pohjamutia luotaava syvällisyys. Näin monimutkaiset, -tahoiset ja -kerrokselliset asiat selviävät ja ymmärretään kerrankin ihan oikein. Tästä on hyvä jatkaa yksioikoista tietä sivuilleen vilkuilematta ja antamatta ennakkoluulojen kannalta epämieluisten asioiden häiritä ainoaa oikeaa tietoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1851559
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2081530Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä441154Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad44846- 14730
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30721Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21710- 36691
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20656Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617