Miksi Scifin muukaliskuva....

..Starfucker..

Miksi scifin muukalaiset ovat järjestään eteerisiä tylsimyksiä. Elokuvissa ja sarjoissa usein avaruuden muukalaiset kuvataan äärettömän hillityiksi, persoonattomiksi, pahimmillaan he ovat hitaasti liikkuvia pitkäsormisia ja raajaisia sukupuolettomia tylsimyksiä joilla ei ole mitään persoonallisia piirteitä.

Mistä tämä olettamus, että jos joku laji nousee korkealle kehitystasolle heiltä katoaa persoonallisuus ja heistä tulee steriileitä tylsimyksiä.

Näitä olioita kun katselee niin käy ihan sääliksi heitä ja toivoo, ettei ihmiskunta koskaan nouse "korkeammalle kehitystasolle" kun se näköjään vie kaiken ilon elämästä, pahimmillaan he ovat kaiken lisäksi sukupuolettomia joten edes nussimisen iloa ei heillä ole. Nämä yliälyiset avaruuden oliot, voi raukkoja, vetävätkö he koskaan päätään jollain aineella sekaisen, harrastavatko seksiä, runkkavatko pimukuvilla, kertovatko vitsejä, puhuvatko seläntakana paskaa, laiskottelevatko ja välttelevätkö he koskaan töitään, pelaavatko pelejä tms. Tällaista tulee ajatelleeksi usein kun elokuvia ja sarjoja katsoo ja säälii moisia olentoja.

Onhan niitä joskus ihan coolejakin avaruusolioita mutta pääsääntöisesti heidät kuvataan kuin jonkun yliälyn ohjaamiksi persoonattomiksi roboteiksi joiden elämällä ei ole mitään henkilökohjtaista päämäärää. Raivostuttavaa, tappaa tuollaiset tylsät paskat pitäisi jos heitä oikeasti olemassa olisi, ei mitään elämisen arvoista elämää.

5

580

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jeee!

      Kaivapa esiin vanhoja valokuvia isovanhemmistasi, mene sitten peilin ääreen ja vertaa.

      50% ihmisistä on jo sohvan ja TV:n välissä kalvenneita HK:n sinistä pupttavai tylsimyksiä.

      Odotetaan 100 vuotta ja katsotaan mitä BB ja muut tosiTVt ovat meille saaneet aikaan - humiksiin verrattuna meillä on vain 100 kg ylimääräistä elopainoa.

    • että jos

      ei vedä turpa sinisenä ja silmät punasena dullaa tai jotain suruperse-nuokku-ryynejä lumilapiollinen kerrallaan eikä runkuttele 24/7 niin on jotenkin surkuteltava tapaus ja sellanen keskiverto avaruus-ukkelin elämä jossa mietitään jo jotain muutakin kuin seuraavan minuutin mielihyvän maksimointia on silkkaa kidutusta ja vitutusta?

      Hmmmm.

    • Siisus

      No oletko miettinyt miksi ne sitten ovat niin äärettömän hillittyjä? No siksi kun silmä välttää niin ne ovat heti nussimassa kuin kanit ja vetävät huumeita kuin viimeistä päivää. Eli "elävät täysillä".

    • Giger

      Onx Alien tylsä ja hidas?

      • Predalien

        Tai Predator


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      172
      2940
    2. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      64
      2556
    3. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      203
      2210
    4. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      73
      1839
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      102
      1773
    6. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1641
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      102
      1442
    8. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      217
      1151
    9. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1120
    10. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1069
    Aihe