Miksi Scifin muukaliskuva....

..Starfucker..

Miksi scifin muukalaiset ovat järjestään eteerisiä tylsimyksiä. Elokuvissa ja sarjoissa usein avaruuden muukalaiset kuvataan äärettömän hillityiksi, persoonattomiksi, pahimmillaan he ovat hitaasti liikkuvia pitkäsormisia ja raajaisia sukupuolettomia tylsimyksiä joilla ei ole mitään persoonallisia piirteitä.

Mistä tämä olettamus, että jos joku laji nousee korkealle kehitystasolle heiltä katoaa persoonallisuus ja heistä tulee steriileitä tylsimyksiä.

Näitä olioita kun katselee niin käy ihan sääliksi heitä ja toivoo, ettei ihmiskunta koskaan nouse "korkeammalle kehitystasolle" kun se näköjään vie kaiken ilon elämästä, pahimmillaan he ovat kaiken lisäksi sukupuolettomia joten edes nussimisen iloa ei heillä ole. Nämä yliälyiset avaruuden oliot, voi raukkoja, vetävätkö he koskaan päätään jollain aineella sekaisen, harrastavatko seksiä, runkkavatko pimukuvilla, kertovatko vitsejä, puhuvatko seläntakana paskaa, laiskottelevatko ja välttelevätkö he koskaan töitään, pelaavatko pelejä tms. Tällaista tulee ajatelleeksi usein kun elokuvia ja sarjoja katsoo ja säälii moisia olentoja.

Onhan niitä joskus ihan coolejakin avaruusolioita mutta pääsääntöisesti heidät kuvataan kuin jonkun yliälyn ohjaamiksi persoonattomiksi roboteiksi joiden elämällä ei ole mitään henkilökohjtaista päämäärää. Raivostuttavaa, tappaa tuollaiset tylsät paskat pitäisi jos heitä oikeasti olemassa olisi, ei mitään elämisen arvoista elämää.

5

624

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jeee!

      Kaivapa esiin vanhoja valokuvia isovanhemmistasi, mene sitten peilin ääreen ja vertaa.

      50% ihmisistä on jo sohvan ja TV:n välissä kalvenneita HK:n sinistä pupttavai tylsimyksiä.

      Odotetaan 100 vuotta ja katsotaan mitä BB ja muut tosiTVt ovat meille saaneet aikaan - humiksiin verrattuna meillä on vain 100 kg ylimääräistä elopainoa.

    • että jos

      ei vedä turpa sinisenä ja silmät punasena dullaa tai jotain suruperse-nuokku-ryynejä lumilapiollinen kerrallaan eikä runkuttele 24/7 niin on jotenkin surkuteltava tapaus ja sellanen keskiverto avaruus-ukkelin elämä jossa mietitään jo jotain muutakin kuin seuraavan minuutin mielihyvän maksimointia on silkkaa kidutusta ja vitutusta?

      Hmmmm.

    • Siisus

      No oletko miettinyt miksi ne sitten ovat niin äärettömän hillittyjä? No siksi kun silmä välttää niin ne ovat heti nussimassa kuin kanit ja vetävät huumeita kuin viimeistä päivää. Eli "elävät täysillä".

    • Giger

      Onx Alien tylsä ja hidas?

      • Predalien

        Tai Predator


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      59
      1184
    2. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      11
      860
    3. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      75
      795
    4. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      634
    5. Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa

      Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.
      Kajaani
      83
      613
    6. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      542
    7. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      33
      537
    8. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      36
      524
    9. Hurmasit sitten minut

      kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.
      Ikävä
      43
      503
    10. Tietysti olen varovainen,

      ei kaikki ole pelkkää epävarmuutta. En halua sotkea mitään, enkä aiheuttaa kenellekään hankaluuksia. Ja luulen että ehkä
      Ikävä
      40
      501
    Aihe