EU- on yksi ja suuri

eläintenhoitoon!!!!!!

Tukia maksetaan pääluvun mukaan hoitotilaan katsomatta. Ja kun tuet ovat pienet, on pakko lisätä eläimiä vaikka hoitotilaa ei olekkaan riittävästi. Eikä tiloilla varaa palkata työvoimaa. Että se EU- on myös suuri syyllinen!!!!!
293
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

... ja aina vaan lisää tukia! Sillähän kaikki järjestyy. Kukahan ne viime kädessä maksaa?!!

Äänestä
  • MONINVERROIN KORKEAMPIA HINTOJA kaupan tiskillä tavaroista!!!!!!

    Jos ja kun tuottajahinnat nousee esim. 10%, nousee taatusti kuluttajalle hinnat 30 - 50 prosenttiin!! TÄMÄKÖ OLISI PAREMPI RATKAISU, kun ihmisen on pakko syödä ???!!!

    Tarkoitan että tukien maksu lopetetaan kaikkialla maapallolla!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


syyllinen huonoon kirjoitti:

eläintenhoitoon!!!!!!

Tukia maksetaan pääluvun mukaan hoitotilaan katsomatta. Ja kun tuet ovat pienet, on pakko lisätä eläimiä vaikka hoitotilaa ei olekkaan riittävästi. Eikä tiloilla varaa palkata työvoimaa. Että se EU- on myös suuri syyllinen!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu