voiko xboxin kuumeneminen aiheuttaa tulipalon

kuulemma poksi kuumenee tosi paljon ja kuulemma sitä käytetään jopa patterina, liekö kuiteskin aikas vaarallinen vehje?? mitäs mieltä pikku veijarit olette?
3264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Oma boxi hädin tuskin edes lämpeää, joten tuota en oikein usko.

Äänestä

kuumenee aika lailla, prossujen jäähdytysripojen lämpötilat pyörii siinä 80-90 asteen hujakoilla. Kananmunan siinä todistettavasti voi paistaa.

Äänestä
  • Nyt tilanne on se että myynnissä on vanhalla raudalla olevaa (=se mikä kuumenee) sekä uusilla sisuskaluilla (= Se mikä EI kuumene) olevaa boksia myynnissä.. joten tuurista kiinni kumman onnistuu saamaan.. Hakusanalla Falcon löytää juttuja joilla tunnistaa ko uuden raudan..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


irma kyllikki kirjoitti:

kuulemma poksi kuumenee tosi paljon ja kuulemma sitä käytetään jopa patterina, liekö kuiteskin aikas vaarallinen vehje?? mitäs mieltä pikku veijarit olette?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu