Kaupunki eli kaikki veronmaksajat.Mikä lienee lopputulos? Ilmeisesti kannattavaa kun Navitas2 jo rakenteilla.Varkaus säästää kun vaan tietäs milloin? Tosiasiahan se on että yrittäjät ja firmat kusettaa ja kilpailuttaa kaupunkeja.Jos ei saa tiloja muuttaa pois.
Navitas
omistaja.
3462
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mutta jos ei ole yrityksiä niin ei ole kohta kaupunkiakaan. Jos yritys menestyy ja jopa laajenee se tuo työpaikkoja ja verotuloja kaupungille. Että sen puoleen ihan järkevä sijoitus.
varmaankin kannattavaa. Tosiasiahan on se, että kirjoittelet vasten parempaa tietoa. Joko se Navitas 1 porukka on suuremmissa määrin muuttanut pois? Ja loppukaneettina, tottakai yrittäjät ja firmat kilpailuttaa, ei kapitalismi ole hyväntekeväisyyttä! Ja miten ihmeessä Varkauden säästäminen liittyy asiaan???
wurth