Aivan loistavaa matskua, mutta miksi ihmeessä sinkuksi on valittu i walk alone. Levyn ylivoimaisesti paskin biisi joka saa Tarjan kauniin äänen kuulostamaan aivan hirveältä. Mitä levy-yhtiö on oikein ajatellut?
Tarjan levystä..
aiii waaaaaaaaallkkkkkk alo...
1345
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
tee manageri the mr. cebuli. toivottavsti arvon manageri-herra saa seuraavan albumin taustavoimaksi jonkun tahon joka ymmärtää enemmän taiderokin päälle ja ruuvaa tummat analogiset saundit näiden muovinailon lelusaundien sijaan. siis tarjan äänellähän saadaan hyvää musaa kun taustat on paremmat kuten erään bändin 5kpl albumia todistaa.
siis oikeasti olisi hyvä jos mr cebuli keskittyisi enemmän vaan muun kun musabisneksen tekoon ja jättäisi musiikin ja tarjan uran niiden huoleksi jotka siitä jotakin ymmärtävät. toki hän voisi hoitaa ne aviolliset velvollisuudet kunnialla jotta theDiva voisi tyytyväisenä keskittyä uransa kehittämiseen.
toivon todella että tarja tekee läpimurtoalbumin ensikerralla eikä mitään poison covereita ole mukana vaan taiteellisti korkeatasoista pop/rok musaa jota tämä uusin ei _mielestäni_ ole sillä tasolla mitä odotin ja mihin olisi potentiaalia tarjan äänellä ollut.