Eikö vain olekin YLLÄTTÄVÄ tieto. Ja tätä muuten tarvitsee vielä tutkija ja pitkään. Ikävää on, että tämän astmatutkimuksen rahoittajat eivät enää ymmärrä miten tärkeää on tutkia tätä astmaa! On se niin väärin! Kun se on tosiaan tärkeää tietää, että astmaa se homeista sairastuminen tietää. Niin, uskokaa nyt vaan, vaikka onkin niin täysin uusi ja yllättävä tämä tieto, tosiaan se on ASTMAA. Ja sitä pitää tutkia vielä ties miten pitkään. Apurahat pitäisi vaan saada oikealle tasolle, että pärjää tutkijakin vaativassa tutkimustyössään. Ei sitä kuka vain astmaa osaa tutkiakaan!
Olettko kuulleet, että homeista sairastuu
ASTMAAN.
4341
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
no jo olikin yllättävä tieto. Voi että tuo ymmärrys kun ei kulje tutkimuksen mukana. Kyllä tuota tutkimusta pitää TUKEA. TOKI TOKI. No kyllä sitä rahoitusta vielä löytyy, kun tutkimuskin on noin tuoretta ja uutta tietoa antavaa. Että vain astmaa. On se merkillistä ja niin laajaa tietoa. Kyllä sitä pitää rahoittaa. TOKI TOKI.
että hometalojen mikrobien erittämät toksiinit tuhoavat soluja. Jotkut solut ovat uusiutuvia, mutta ongelma on vaikea sellaisten solujen kohdalla, jotka eivät enää uusiudu.
Aivosolut ovat sellaisia soluja, jotka eivät uusiudu ja sen huomaa lukemalla tätä palstaa.
Onneksi itse ymmärsin lähteä hometyöpaikastani ennen kuin aivoni ehtivät vaurioitua.
tallella? Kun luet tätä palstaakin, niin et ole kovin vakuuttava. Joten ryhdistäydy nyt!
tällä palstalla kuukausi tolkulla. Nyt vedetään herne nenään, kun palstan kirjoittajat toteavat että astmaa se on? Miksi? Miksi on oikein jankuttaa lääkärinä tai tutkijana, että astmaa astmaa, mutta sairastuneena se kertoo aivosolujen tuhoutumisesta? Outoa logiikkaa taas kerran!