Kiinnostaisi aloittaa soutu kuntoilu- ja retkeilymielessä. Minkä hintaisia noin suunnilleen ovat hyvät puiset soutuveneet?
Puuveneiden hinnat
3
1299
Vastaukset
- mutta lystiä
Halvimmat taitavat olla puolentoista tonnin kieppeillä, mutta 3–4 t€ saa helpostikin kulumaan.
Mikä sitten on kenellekin hyvä? - Nimetön
itse ostin kirkkoveneen viime keväänä, helsinkiläiseltä veneenveistäjältä. hintaa kertyi noin 4500€. hyvin on toiminut ja soudeltu on paljon, tosin toinen airo katkesi viime satakunnan souduissa, osuessaan rantakallioon. suosittelen kaikille venemallia, se on laadukas ja verrattain halpa laatuunsa nähden. veneeseen kuuluu myös pieni eväskomero ja pieni perämoottori, joka toimii diiselillä. veneessäå on 15 paikkaa plus perämiehelle pehmustettu tuoli. jostain voi kyllä saada halvempikin veneitä, mutta tämä on verraton kulkupeli. hauskaa jolua ja soutukelien odottelemista..
- Sörkän Sälli
Tuolta (linkki alla) minulle on tulossa suippoperäinen soutuvene. Tasaperäisiä on kuulemma Kuhmossa odottamassa kevättä ja tervausta.
www.paanajarvi.fi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1313960- 193485
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans173407- 793347
Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe613244- 493021
- 292915
- 792717
- 542657
- 192377