Juu tota hmm,tämän päiväisestä pelistä sen verran täytyy sanoa että te olette aika pahassa jamassa.
Vaikka teiltä puuttui muutama keskitason äijä kokoonpanosta niin luulisi silti pelin olevan edes ok tasoa mutta tämän päiväinen kerho oli jopa mestiksen keskitasoa.
Huomioita pelistä.
-ylivoima mikä ihmeen ylivoima? kiekkoa lyötiin pitkänä meidän(ässien ) päätyyn kokoajan ja 3 äijää meni kulmiin pörräämään ja teidän pakit meni vaihtoon lähes joka kerta tai tuli vasta keskialueella kun kiekko olisi kulmassa monen äijän rutistuksessa.
teidän ylivoima muistutti lähinnä pikku poikien sählypeliltä takapihalla joka pelataan sorassa.
ässillä ei ollut hädän päivää purkukiekko tilanteissa vaan kiekko lähti aina pois puolustusalueelta helposti.
-alivoima ainoa asia josta kerhon kannattaa olla edes vähäsen ylpeä
Kaikki muut asiat näin lyhyesti sanottuna oli sitten paskaa jopa maalivahtipeli.
Hpk on tilanteesta.
tyhhmuo
1
266
Vastaukset
- pelistä..
Tämän päivän peli herätti kyllä yhden kysymyksen.. Mikä ihme Kalpalle oikein tuli torstaina kun menivät tommosille häviämään..????? Kalpan pitäisi voittaa tmänpäiväisen HPK:n tasoinen vastustaja silloinkin kun oma peli menee todella heikosti. Tiedä sitten mistä kuopiolaisille torstaina tuollainen pohjanoteeraus tuli..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1756702Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1073173Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1041885Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am631670- 191609
"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?371445Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111320- 641243
Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m151223Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N751143