Juu tota hmm,tämän päiväisestä pelistä sen verran täytyy sanoa että te olette aika pahassa jamassa.
Vaikka teiltä puuttui muutama keskitason äijä kokoonpanosta niin luulisi silti pelin olevan edes ok tasoa mutta tämän päiväinen kerho oli jopa mestiksen keskitasoa.
Huomioita pelistä.
-ylivoima mikä ihmeen ylivoima? kiekkoa lyötiin pitkänä meidän(ässien ) päätyyn kokoajan ja 3 äijää meni kulmiin pörräämään ja teidän pakit meni vaihtoon lähes joka kerta tai tuli vasta keskialueella kun kiekko olisi kulmassa monen äijän rutistuksessa.
teidän ylivoima muistutti lähinnä pikku poikien sählypeliltä takapihalla joka pelataan sorassa.
ässillä ei ollut hädän päivää purkukiekko tilanteissa vaan kiekko lähti aina pois puolustusalueelta helposti.
-alivoima ainoa asia josta kerhon kannattaa olla edes vähäsen ylpeä
Kaikki muut asiat näin lyhyesti sanottuna oli sitten paskaa jopa maalivahtipeli.
Hpk on tilanteesta.
tyhhmuo
1
280
Vastaukset 1
- pelistä..
Tämän päivän peli herätti kyllä yhden kysymyksen.. Mikä ihme Kalpalle oikein tuli torstaina kun menivät tommosille häviämään..????? Kalpan pitäisi voittaa tmänpäiväisen HPK:n tasoinen vastustaja silloinkin kun oma peli menee todella heikosti. Tiedä sitten mistä kuopiolaisille torstaina tuollainen pohjanoteeraus tuli..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521063Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll211020Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514838- 49811
- 46725
- 37649
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan61596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181595Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37560