tai sitten tänne kirjoittelijat ovat todella onnettomia suhareita.. niitä näkee aina kättä heiluttelemassa tuolla kauppojen nurkilla tyyliin.. revitä revitä.. amispoikia jne.. istun autooni ja käynnistän bouvou bouvou..ajan 450 hevosvoimaisen bemuni pois parkkikselta.. lauma amispoikia siirtyy risteykseen samalla ja näyttää käsiliikkein revitä revitä.. säälittävää.. autohan tämä vain on.. ajelen sillä niin kuin toyta aygollani, joka on vaimoni kauppakassina.. toki bemu saa kenkää silloin tällöin.. monesti joku volvoääliö on peräpeilissä.. silloin painan kevyesti jarrua ja tum.. kolahtaa.. ei siinä poliiseja soitella.. silloin lyön, niin että lippis lentää. liikennesääntöjä pitää kunnioittaa.. ohitustilanteessa voi ainoastaan päästää kaakit irti. murskaan mielelläni luita ja leukoja kun minua provosoidaan.. varsinkin perseessä roikkujat..lökäpöksylippispäät itkevät eniten,kun olen MURSKANNUT kyynärvarren..
eipähän mulle oo vittuiltu.
rehtibemumies.
7828
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
ensin sijoiltaan. Kun minä nostan nyrkkini, se tarkoittaa HELVETTIÄ! Lähtee kaiken ikäset ja kokoset ilkkumasta kun näytän miten voima PUHUU!
Noista kirjoituksista näkee, miten mielisairaat käyttäytyvät liikenteessä. Kirjoitukset ei ole provoja, vaan pahasti kieroutuneiden ilmaisuja. Kavereiden paikka ei ole ratin takana, vaan mielisairaalassa suljetussa tilassa!
...varmaan joutua pätemään muualla kun kotona, koska vaimos hakkaa sua ja pitää komerossa lukkojen takana suurimman osan aikaa. Ajattelee varmaan, ettei tollaista olioa voi ihmisten ilmoille päästää!
Mä syön typeriä bemarinarrei aamupalaksi.
Mä jätin kerran tuusulantien alussa erään pemarihölmön hankeen keskikaistalle.Nätisi pyörähti.Oli huppupäällä silmät pyöreena ja pöksyt täys.Sanoin ,nyt oot ihan oikeassa paikassa.pysy siinä niin seriffisetä hakee turvaan.
Turhaa uhoat siellä sun ikivanhan bemaris kanssa..Painat vähän jarrua ja hakkaat kuskin..Voi vittu mitä juttuu..pelle..Kasva jo aikuiseksi
sitäpaitsi mitä itse teet täällä "uuden karhean" volvosi kanssa ja retostelet. juuri tuollaiset ansaitsevat halon perseeseen. hienohan volvo on ja kallis myös.. ei taida uutta saada alle 40 tuhannen euron. itse maksoin vajaa 500 hevosvoimaisesta "ikivanhasta" bemustani alle 7000 tuhatta euroa.. siihen mukaan täysin pakasta vedetty nahkasisusta.. poikkeuksena voin mainita ettei autostani löydy ylileveitä renkaita/vanteita ja auto on autona jokapäiväisessä, järkevässä ajossa. eikä tarkoitus ole retostella, niin kuin sinä teet ;)
peräpeilin nuuhkijoille tunkisin halon perseeseen ja toimittaisin siperiaan..
en palaa palstalle enää.. hyvästi.
yst. terv. rehtibemumies