Kuinka muslimit uskaltavat mennä

Allahin töitä, tarkoitan esinahan ja klitoriksen poistoa?

Allah olisi kyllä osannut jättää ne itsekin pois, jos olisi ne tarpeettomiksi nähnyt.

Klitoriksella ja esinahalla on tietty tarkoitus, eikä niitä pidä mennä poistelemaan. Ihminen on vajaa ja puutteellinen, invalidi, vammainen, poiston jälkeen. Henkinen terveys myös horjahtelee silpomisen jälkeen.

Allah saattaa vihastua, kun hänen töitään mennään omavaltaisesti korjailemaan, minä en ainakaan uskaltaisi moisiin toimiin ryhtyä.
2262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

miksi mennä koskemaan luojan luomaan
muslimit eivät ymmärrä omaa koraaniaan vaan tulkitseevat sitä niikuin haluaavat
imaamien valta ohjata kansaa on tyraniaa ja vallan halua joka tyydytetään sadistisin keinoin uskottelemalla että mies on ylivertaisin naisiin nähden
jos naisia koulutetaan edes samalla tasilla kuin miehiä naiset ottaisivat vallan
koulutus jota islamilaiset kutsuvat kouluksi ei sisällä mitään järkevää ainoastaan koraanin olkoaopettelun kaikki pitää osata ulkoa
suomen koululaitos on haavoituva se on nähty suvivirren oistamisena ja muina perinteiden poistoina ennen jos ei ollut luterilainen sai vapaatunnin tai sai tehdäkäsitöitä tai jotainmuuta
nyt vaaditaan koraaninlukua mielestäni se on kodin tehtävä jollei ole valtaväestöä opettaa omaa uskontoa voisi sitä uskontojen historiaa opettaa kaikille jossa käsitellään kaikien uskontojen perusteita
islamilaiset eivät varmaankaan hyväksdyisi sitäkään
mutta ehdotus vain

Äänestä

jos kerran islamissa ihmisen pitää hyväksyä ulkonäkönsä sellaisena kuin Allah on sen luonut, eikä saa laittaa esim. tatuointeja tai meikata niin miksi sitten Allahin työn muuttaminen ympärileikkauksella on sallittua ja jopa pakollista?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


parantelemaan kirjoitti:

Allahin töitä, tarkoitan esinahan ja klitoriksen poistoa?

Allah olisi kyllä osannut jättää ne itsekin pois, jos olisi ne tarpeettomiksi nähnyt.

Klitoriksella ja esinahalla on tietty tarkoitus, eikä niitä pidä mennä poistelemaan. Ihminen on vajaa ja puutteellinen, invalidi, vammainen, poiston jälkeen. Henkinen terveys myös horjahtelee silpomisen jälkeen.

Allah saattaa vihastua, kun hänen töitään mennään omavaltaisesti korjailemaan, minä en ainakaan uskaltaisi moisiin toimiin ryhtyä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu