Painoni oli tänä aamuna 61.8kg, eli aivan liikaa! Mutta se oli tippunut kuitenkin viikossa kilon. :)) Tavoitepainoni on n.54kg eli -7-8kg. Haluasin laihtua mahdollisimman nopeasti. Mutta paljonko on mahdollista tiputtaa esim jouluksi? Olisko jouluksi mahdollista tiputtaa n.4kg??? Vai kuinka paljon? Oon ajatellut syödä 500-800kaloria päivässä, ja liikkua joka päivä vähintään 1h reipas kävely tai juoksu lenkki. lisäks jos on hyvät ilmat pyöräilen kouluun 5km ja takas =10km. Kuinka nopeesti tolla laihtuu, vai laihtuuko. Ja syy miks kysyn tätä tällä palstalla: Laihdutus palstalla kukaan ei ota tosissaan, ja ne vaan sanoo et oot ihan normaali jne. Mut Haluan olla laiha, en normaali. Mun paino on ollut korkeimmillaan: 65kg ja kevyimmillään 55kg. Ja mitat: pituus:168cm Rinnanympärrys:88 vyötärönympärys:67cm lantio(takapuolen korkeimmalta kohdalta):96cm ja reiden ympärys leveimmältä eli ylhäältä:57-58cm.
Antakaa vinkkejä miten laihtuisin nopeesti!!
Niin ja auttaako kylmät suihkut oikeesti?
Antakaa vinkkejä miten laihtuisin nopeesti!!
Niin ja auttaako kylmät suihkut oikeesti?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Onhan niitä vaikka mitä keinoja laihduttaa nopeasti esim. sairaaladietti, mutta se ei ole pysyvää. Toiseksi liian nopealla laihdutuksella ja kalorien alasvetämisellä sulta lähtee lihakset, ei läski.
viisikin kiloa viikossa - syön vähän ja liikun paljon. Mutta mulla on enemmän rasvaa kuin sulla
Et ole niin kovin tukeva, että saisit 5 kg parissa viikossa. Silloin pitäisi olla noin 30-40 kg ylipainoa jotta nestettä ja kuona-aineita voisi lähteä 2-3 kg viikossa. kilo / vk lähtee salaattia syömällä ja likkumalla.
Ei kylmä vesi auta laihtumiseen - laskeehan se ruuminlämpöä ja näin elimistö joutu käyttämään energiaa, että saa lämmön takaisin, mutta ei sillä konstilla kukaan laihdu, et pysty seisomaan niin paljon kylmän suihkun alla, että tuo konsti tuottaisi tulosta - rajansa kaikela.
Ollaan melki aikalailla saman kokoisia. Mulla vaan 170/65, (rinta-vyötärö-lantio) 90-66-99 ja reisi suunnilleen 56-57cm.
Mä tahtoisin 7kiloa pois, mahdollisimman nopein tuloksin. Tällöin olisin omissa ihannemitoissa enkä näyttäisi mitenkään "sairaalta" (nojoo vaikka päästäni olenkin:D)
Mä en juurikaan liiku, muutakuin hyötyliikuntaa. En siis lenkkeile yms. Kotona jumppailen iltaisin.
Oon miettiny et kannattaisko jättää hiilarit kokonaan pois ja syödä pelkkää proteiinia? auttaako se oikeesti jotain.