Kuuban politiikka

Kuuban politiikka on kääntymässä onnea kohti. Maan kauppasaarto aijotaan lopettaa. Tämä on hyödyksi koko E-Amerikalle. Venezuela ja Kuuba voivat tämän jälkeen alkaa yhdessä toteuttamaan maailmanvallankumousta E-Amerikassa.
3170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kauppa saarron lopetus ja vapaa tiedon kulku. sehän on sitä vapautta eiks juu. oliko se kommunistinen puolue joka niintä esteitä rakensi?

Äänestä

USA lopettaa lyhyeen maailmanvallankumoushankkeet. Vrt Chilen Allende.

Äänestä
  • - ja talous täysin rapakunnossa. Mutta jos velkaa saa niin voi aloittaa uusia sotia Afganistanin ja Irakin miehittämisen lisäksi.

    Jenkkiarmeija on siirtänyt miehiään muista maista Irakiin. Kuulemma vaikea saada palkatuksi lisää sotilaita.

    Maailmanvallankumouksesta tiedä. Venezuelan pitäisi itse tehdä ensin vallankumous. Se tosin voi alkaa jo nyt, kun niillä on kansanäänestys perustuslaista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


LiittykääYhteen kirjoitti:

Kuuban politiikka on kääntymässä onnea kohti. Maan kauppasaarto aijotaan lopettaa. Tämä on hyödyksi koko E-Amerikalle. Venezuela ja Kuuba voivat tämän jälkeen alkaa yhdessä toteuttamaan maailmanvallankumousta E-Amerikassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu