Sébastien Loeb voitti rallimestaruuden

Sébastien Loeb voitti neljännen peräkkäisen maailmanmestaruuden ranskalaistalli Citroënilla. Aiemmin samaan on pystynyt vain Suomen Tommi Mäkinen (1996-99). Suomen Marcus Grönholm jäi toisen sijan myötä neljän MM-pisteen päähän mestaruuden napanneesta Loebista. Bosse lopetti uransa Walesin ralliin.
1128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Suomalaiset ajoivat erittäin hienosti juuri päättyneellä rallivuonna. Suomi on maailman paras rallikansa.

Kuten nelikertainen maailmanmestarimme Tommi Mäkinen sanoi, on mahdollista voittaa montakin maailmanmestaruutta yhdistelmällä hyvä kuski-hyva auto. Näitä esimerkkejä on Suomesta vaikka kuinka monta ja nyt tämä yksi ranskalainen. Ei tämä ranskalainen ole muita kummempi. Hyvä Suomi!

Toivon erittäin hyvää rallikautta 2008 Hirvoselle ja Latvalalle!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Böle´´´ kirjoitti:

Sébastien Loeb voitti neljännen peräkkäisen maailmanmestaruuden ranskalaistalli Citroënilla. Aiemmin samaan on pystynyt vain Suomen Tommi Mäkinen (1996-99). Suomen Marcus Grönholm jäi toisen sijan myötä neljän MM-pisteen päähän mestaruuden napanneesta Loebista. Bosse lopetti uransa Walesin ralliin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu