Tarja, minkä teit

minulle!

Olen ikäni (52w) ollut musiikin suurkuluttaja, nyt olen jämähtänyt MWS:n kiemuroihin, eikä irti meinaa päästä!

Kun sain Tarjan todella upean ja monipuolisen cd:n kätöseeni (vanha karvainen käteni, kuin lapio)niin ensimmäinen kuuntelukerta oli mahtava kokemus musiikinsaralta. Mieleen jäi välittömästi "vitonen" ja "kymppi" (THEREIGN ja OASIS)

Autoon tietysti välittömästi "varmuuskopio" josta vuorottelin "vitosta&kymppiä" kun maltoin rauhoittua kotimökilläni niin löysin useita todella upeita raitoja lisää suosikkeihini. 15 DIALIVE alkoi kuullostaa myös uskomattomalta niin ja tietysti "ykkönen" jota tuli jo tuubilta kuunneltua etuottona.

Oikeastaan jokaisessa raidassa on omanlaista "tartuntapintaa" mistä pitää kiinni.

Tarjalle kiitos! ps. onnea 3-kymppiselle kaunokaiselle jota kuunnellessa tulee hyvät fiilikset musiikkiasi että taiteilijaa kohtaan!

4

655

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • theTarja

      lasku tulee perässä. Ostaeassasi levyn maksoit sen 20 euroa mutta koska pidät siitä noin paljon lähetämme sinulle vielä toisen 20 euron laskun koska levy on varmasti sen 40 euron arvoinen???

      voit myös ostaa sen 300 euron hintaisen VIPpaketin samihyypiä areenalle jossa pääset aamiaiselle kanssani ja voin kätellä isoa karvaista kättäsi.

      • se sitten on?

        Taas sitä on livahdettu Anita palvelimelta kostotoimiin Suomalais kaunokaisen sivustoille!

        V.I.P 300egee wanhalta löytyy kyllä "the Tarjan" kättelystä aamiaispöydässä.

        R.I.P löytyy sinulle, vieppä mennessäsi Tawiksellesi finnisvedu!


      • --------------
        se sitten on? kirjoitti:

        Taas sitä on livahdettu Anita palvelimelta kostotoimiin Suomalais kaunokaisen sivustoille!

        V.I.P 300egee wanhalta löytyy kyllä "the Tarjan" kättelystä aamiaispöydässä.

        R.I.P löytyy sinulle, vieppä mennessäsi Tawiksellesi finnisvedu!

        mahtuu hyvin Tarjan konserttiin. Eipä taida ulvominen enää todenteolla kiinnostaa moniakaan.


      • en hirveemmin
        -------------- kirjoitti:

        mahtuu hyvin Tarjan konserttiin. Eipä taida ulvominen enää todenteolla kiinnostaa moniakaan.

        oo keikoilla käynyt.Yhdessä oon ollut.Kaks bändiä kerralla Eternal tears of sorrow ja Sonata arctica,mutta sinne pääsikin diskolipun hinnalla.Inhoan live levyjä,joten ehkä se on syy että ei kiinnosta keikoilla käydä.Tykkään että ne soittimet ja laulu kuuluu,eika peity jonkun alle.

        Tosta Tarjan levystä täytyy sanoa,että itse kans tykkään siitä ja paljon!!! Minor heaven nostattaa niskakarvat pystyyn,niin kuin Sleeping sun konsanaan.Niin kaunista ja vahvaa tulkintaa!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      257
      5737
    2. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      196
      2837
    3. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      60
      2298
    4. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      22
      1861
    5. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      68
      1653
    6. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      138
      1395
    7. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      168
      1360
    8. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      109
      1357
    9. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      89
      1271
    10. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      111
      1243
    Aihe