Olen ikäni (52w) ollut musiikin suurkuluttaja, nyt olen jämähtänyt MWS:n kiemuroihin, eikä irti meinaa päästä!
Kun sain Tarjan todella upean ja monipuolisen cd:n kätöseeni (vanha karvainen käteni, kuin lapio)niin ensimmäinen kuuntelukerta oli mahtava kokemus musiikinsaralta. Mieleen jäi välittömästi "vitonen" ja "kymppi" (THEREIGN ja OASIS)
Autoon tietysti välittömästi "varmuuskopio" josta vuorottelin "vitosta&kymppiä" kun maltoin rauhoittua kotimökilläni niin löysin useita todella upeita raitoja lisää suosikkeihini. 15 DIALIVE alkoi kuullostaa myös uskomattomalta niin ja tietysti "ykkönen" jota tuli jo tuubilta kuunneltua etuottona.
Oikeastaan jokaisessa raidassa on omanlaista "tartuntapintaa" mistä pitää kiinni.
Tarjalle kiitos! ps. onnea 3-kymppiselle kaunokaiselle jota kuunnellessa tulee hyvät fiilikset musiikkiasi että taiteilijaa kohtaan!
Tarja, minkä teit
4
663
Vastaukset
- theTarja
lasku tulee perässä. Ostaeassasi levyn maksoit sen 20 euroa mutta koska pidät siitä noin paljon lähetämme sinulle vielä toisen 20 euron laskun koska levy on varmasti sen 40 euron arvoinen???
voit myös ostaa sen 300 euron hintaisen VIPpaketin samihyypiä areenalle jossa pääset aamiaiselle kanssani ja voin kätellä isoa karvaista kättäsi.- se sitten on?
Taas sitä on livahdettu Anita palvelimelta kostotoimiin Suomalais kaunokaisen sivustoille!
V.I.P 300egee wanhalta löytyy kyllä "the Tarjan" kättelystä aamiaispöydässä.
R.I.P löytyy sinulle, vieppä mennessäsi Tawiksellesi finnisvedu! - --------------
se sitten on? kirjoitti:
Taas sitä on livahdettu Anita palvelimelta kostotoimiin Suomalais kaunokaisen sivustoille!
V.I.P 300egee wanhalta löytyy kyllä "the Tarjan" kättelystä aamiaispöydässä.
R.I.P löytyy sinulle, vieppä mennessäsi Tawiksellesi finnisvedu!mahtuu hyvin Tarjan konserttiin. Eipä taida ulvominen enää todenteolla kiinnostaa moniakaan.
- en hirveemmin
-------------- kirjoitti:
mahtuu hyvin Tarjan konserttiin. Eipä taida ulvominen enää todenteolla kiinnostaa moniakaan.
oo keikoilla käynyt.Yhdessä oon ollut.Kaks bändiä kerralla Eternal tears of sorrow ja Sonata arctica,mutta sinne pääsikin diskolipun hinnalla.Inhoan live levyjä,joten ehkä se on syy että ei kiinnosta keikoilla käydä.Tykkään että ne soittimet ja laulu kuuluu,eika peity jonkun alle.
Tosta Tarjan levystä täytyy sanoa,että itse kans tykkään siitä ja paljon!!! Minor heaven nostattaa niskakarvat pystyyn,niin kuin Sleeping sun konsanaan.Niin kaunista ja vahvaa tulkintaa!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"548764Ikuiset kaipaajat
Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo1515290Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset1084863Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään83812Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle
Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m833416Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta493321Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä352672Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html392563En tiedä ymmärrätkö
Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk102491- 241697