Kuljemme Putinin tietä

Olkaamme iloisia, että saamme olla hyödyllisiä idiootteja ja voimme taputtaa etukäteen tehdyille päätöksille. Kartuttakaamme eliitin vaalikassaa ahkeralla talkootyöllä, vailla hankalia kysymyksiä. Kuljemme farssin käsikirjoituksen mukaan nöyrinä, kuin aidot Putinistit ainakin. Tehköön ylhäältä tulevien käskyjen täyttäminen meidät iloisiksi tänäkin päivänä. Aamen.
6173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Putin onkin KIVENKOVA JOHTAJA, ei mikään nynny nöyristelijä.

Äänestä
  • Onko 5% kannatuksella varaa leikkiä Suurta Johtajaa?

    Äänestä

  • naurettavaa! kirjoitti:

    Onko 5% kannatuksella varaa leikkiä Suurta Johtajaa?

    pitkä matka. Sitä ennen monet illuusiot karisevat ja gallupit romahtavat. Peli alkaa olla pelattu ja "koiralta kusi lopussa" kuten sanotaan.

    Äänestä

Tsarismi, komulaisuus ja putinokratia ovat samaa suurvenäläistä panslavismia, jota Suomen taistolasisten puolue Vasemmistoliitto tuki ennen ja jälkeen perestroikan.

Perestroikan jatkuminen on suomalaisten tärkein asia: komujen vaikutus Suomen politiikkaan on neutraloitava vaaleissa ja vaselista tehtävä vieläkin pienempi puolue äänestyksessä.

Perussuomalaisilla pienen ihmisen puolueella on tässä tärkeä tehtävä ohjata suomalaiset rakentavaan politiikkaan komujen katkeran ja kateellisen luokkataisteluopin sijaan.

KAUPPALEHTI STT:
*****************************************
Putinokratia vahvistumassa
Maanantai 03.12.2007 klo 09:30 (päivitetty ma 09:31) Kauppalehti, STT




Presidentti Vladimir Putinin vahva ote Venäjän hallitsemisessa sai viikonlopun vaaleissa vahvan tuen.

Putinin tukipuolue Yhtenäinen Venäjä on säilyttänyt vahvan johtoasemansa duuman vaalien ääntenlaskun edetessä. Kun äänistä oli laskettu lähes 80 prosenttia, puolue oli saanut 63,3 prosentin äänisaaliin.

Uuteen duumaan oli tulossa edustajia myös kommunistipuolueesta, liberaalidemokraattisesta puolueesta ja Oikeudenmukainen Venäjä -puolueesta. Kauppalehti, STT

Äänestä
  • Yli sata prosenttia tshtsheeneistä tuki Putinia vaaleissa, itse asiassa kun köyhällä Venäjällä ei ole tietokoneita ja vaalituloskin on sitä sun tätä

    eivät myöskään vaaliluettelot ole ajan tasalla, eli
    kun vaalit on, osa äänestäjistä on jo ehtinyt kuolla, kun listat ovat vanhoja.

    Vaikka osa on jo maan majoilla, silti Putin sai melkein 100-prosenttia listan kannatuksesta eli PUTININ KANNATUS OLI YLI 100 PROSENTTIA KAUKAASIAN VAALEISTA, maan osan, joka on täynnä Putinin diktatuurin aseellisia vastustajia.

    Komujen KGB-demokratiaa:

    http://www.uusisuomi.fi/ulkomaat/6653-putinin-aanisaalis-lahes-100-vanhalla-vihollisalueella

    Äänestä

  • Komujen vaaleissa useimmiten äänestää yli 100 prosenttia ja entisessä komu-Venäjässä myytiin äänestäjille vaalipäivänä tuotteita, joita ei mistään muulloin saanut,

    tällä tavalla yritettiin houkutella komulaisia äänestämään, vaalipaikalta sai
    - ehkäisyvälineitä
    - olutta purkeissa
    - jopa kahvia
    - joskus jopa naisten saniteettisuojia kuten kuukautissuojia
    - ja muuta sellaista tavaraa, jota ei mistään normaalisti komumaasta saanut.

    http://www.uusisuomi.fi/blogit/jarmokoponen/venalaiset-huolehtivat-lompakoistaan

    Maapalloistuminen on tehnyt tehtävänsä. Yhä useampi venäläinen on jo kasvanut, opiskellut ja sijoittanut eläkevaransa Eurooppaan. Suomessa kiinteistönvälittäjät palkkaavat venäjänkielistä henkilökuntaa. Meikäläisten mannut saavat yhä enemmän kiinnostuneita ostajia niistä venäläisistä, jotka rikastuvat maan hyvinvoinnin vilkastuttaessa talouselämää. Pääoma hakeutuu hieman Venäjää luotettavampaan ympäristöön.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


perssetti kirjoitti:

Olkaamme iloisia, että saamme olla hyödyllisiä idiootteja ja voimme taputtaa etukäteen tehdyille päätöksille. Kartuttakaamme eliitin vaalikassaa ahkeralla talkootyöllä, vailla hankalia kysymyksiä. Kuljemme farssin käsikirjoituksen mukaan nöyrinä, kuin aidot Putinistit ainakin. Tehköön ylhäältä tulevien käskyjen täyttäminen meidät iloisiksi tänäkin päivänä. Aamen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu