Show paini kursseja suomessa?

Shawn_Michaels

Muistaako tai tietääkö kukaan, ketä näitä kursseja järjestää Suomessa? Muistaakseni joskus oli joku Valhalla. Mutta nyt niiden sivua ei ole enää olemassa netissä.

Tarttis saada pohjaa pikkasen tohon lajiin.. Ennen kuin lähden jenkkeihin. Kiinnostuin kun eräs nimeltä mainitsematon painilegenda WWEssä kysyi, että oisinko kiinnostunut? Kun oltiin ekana netissä keskusteltu.. Kävi kauhee tuuri.

8

1062

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mee kurssille jenkeissä!

      Siellä on paremmat kurssit ja opet. Ketä kiinnostaa kuka suomessa opettaa, ku kuiteki menos jenkkeihin ni siel on parempi.

    • The_Hitman

      tällä hetkellä pro wrestling finlandia taitaa olla suomen ainoo painipulju ja ne järjestää kai alkeiskursseja. ja jos kerran oot menossa jenkkeihin, kannattais varmaan mennä suoraan siel johonkin painikouluun. vai luulitko, että pääset suoraan WWEhen kun käyt tääl jonkun peruskurssin? :D

      • Badass

        Joo.. PWF:hän meni konkkaan ajat sitten joten sinne on turha enää pyrkiä.

        Jos FCF joskus jotain tulevaisuuden painijoita hakee niin kannattaa sinne mennä.


      • The_Hitman
        Badass kirjoitti:

        Joo.. PWF:hän meni konkkaan ajat sitten joten sinne on turha enää pyrkiä.

        Jos FCF joskus jotain tulevaisuuden painijoita hakee niin kannattaa sinne mennä.

        niinhän se olikin että PWFää ei oo enää olemassakaan :D ei sitä kaikkee voi muistaa :P


    • kysy FCF:sta

      Monet ovat kutsutut mutta harvat valitut.

    • The Hunks

      Show paini on turhaa ajanhukkaa.. vapaaottelu on paljon samanlainen kuin show paini, mutta siinä tapellaan oikeasti. Siinä vasta laji jota harrastaa! http://www.vapaaottelu.fi/.

      • suplexmäsiin

        Ei kaikki tykkää vapaaottelusta. Musta showpainia on paljo kiinnostavampaa seurata kun siinä ei vaan pyöritä maassa tai potkita toista päähän.


    • "paini legenda"!

      olis kiva tietää kuka paini legenda :p

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      212
      9840
    2. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      51
      4603
    3. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      130
      4090
    4. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      114
      3979
    5. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      210
      3753
    6. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      45
      3087
    7. Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle

      ✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL
      Maailman menoa
      17
      2281
    8. Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle

      Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos
      Ikävä
      158
      1647
    9. Mihin rakastuin sinussa?

      Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its
      Ikävä
      99
      1590
    10. Nuoret pois politiikasta!

      Näillä 30-kymppisillä ei ole juuri mitään elämänkokemusta. Ja tällaiset raakileet saavat huseerata ja pilata Suomen!
      Maailman menoa
      3
      1562
    Aihe