Kummallista, että aina saa kuulla narinaa meidän isojen Volvojen omistajien ohituksista. Onhan meillä tehokas, ja näyttävä auto alla.Miksi jäisimme perään roikkumaan, koska tehoreservimme ovat sen verran korkeata luokkaa, että pystymme myös ohitukset suorittamaan tiukempaankin rakoon?Antakaa meidän mennä menojamme, se ei meitä kiinnosta, vaikka ajaisitte millaista vauhtianne tahansa, ohi mennään taatusti, me olemme sen ansainneet. Katsokaapas asiahan on näin: Johtaja se näyttää paikan työmaalla, ja Volvo alemman autoryhmän kuljettajille liikenteessä.
Ainainen puheenaihe
V70
161649
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
.. viitsi retostella siinä ja puhua pa**aa! Terv. Kuplavolkkarilla 80 km/h köröttelevä
Ei kyse ole siitä kellä on tehokkain kone, vaan siitä kuka aiheuttaa turhia riskejä liikenteessä sekä itselleen että muille. Senkus menet ohitse, mutta ÄLÄ TUNGE SIIHEN TIUKKAAN RAKOON, ÄÄLIÖ! Onnettomuudessa SYYLLINEN on selvä. Jos tilaa ei ole reippaasti niin silloin et ohita, onko selvä?
Jos alkeellisimmatkaan liikennesäännöt tai turvallisuudesta välittäminen eivät ole selkäytimessä, niin kortti pois.
Tämä koskee kaikkia kuskeja, automerkistä riippumatta. Idiootit kyllä erottuvat tien päällä muuten kuin autollaan.
jauhaa p.....
Mikäköhän volvo on niin tehokas että on aivan
sama millä autolla edessä olija köröttelee.
Kyllä liikenteessä on paljon autoja jotka jättävät
volvon kuin volvon taakseen. Volvo ei ole näyttävä
BMW on ja 700- sarjan diesel bemari joka kiihtyy
noin 7 sekunnissa nollasta sataan on kunnon
auto. Se tosin maksaakin yli puolimiljoonaa (markkaa) eikä kulutuskaan ole paha.
jos hankkisit oikean auton?
Miksi vielä nopeammilla ja näyttävämmillä autoilla ei ole samaa ongelmaa (BMW, Audi jne.).
Volvo on keskiluokkainen, keskiluokan auto. Ehkä tästä kumpuaa osalla Volvoilijoita oleva näyttämisen tarve?
kun ei liikenteessä ilmiötä näy? Tuntuu olevan vain tällä palstalla ongelmana ongelmaisilla.
vaan olla niin että Volvo pihassa aiheuttaa ihmisissä pientä kateutta. Keskiluokasta en niin tiedä.
Poikkea sillä ruumisautollas joskus optikolle ja tarkistuta näkösi. "Ongelmana ongelmaisilla…" Kenelläköhän tällä palstalla onkaan jatkuvia ongelmia ajattelussaan?
Kuulutko ymmärrys ongelmaisiin?
Luultavasti yksi kyyti tulee ruumisautollakin ajettu, mutta silloin yleensä kuljettaja.
En kuulu. Enkä kirjoitusongelmaisiin. Yhdyssanatkin onnistuvat.
ei ne ruosteiset perheraktorinne kulje mihinkään osta joskus auto nii rupeet tajuumaan jotain ohituksista.. vulvas ei ole auto.. vaan raktori.
voi anonyyminä kirjoitella mitä satuja vaan ja vaihtaa seuraavaan kirjoituksen nimimerkin.
Juuri hetki sitten tulin Tampereelta Helsinkiin moottoritietä pitkin. Ilmeisesti et ollut liikenteessä, koska kaikki Volvot (ja niitähän on tunnetusti paaaaaaaaaaaaljon) tulivat perä edellä vastaan. Kiitettävästi antoivat tilaakin, kun näkivät peileissä kolmiomaskin lähestyvän. Yksi tulitikkuaskin muotoinen farmari (V70?) tosin yritti rekan ohitettuaan pysytellä ohituskaistalla, mutta siirtyi vihdoin syrjään kun huomasi ettei Volvon tehoilla jätetä ohituskaistalle ihan oikeasti soveltuvaa autoa.
Nyt alkaa selviämään miksi volvojen omistajia pidetään ylimieliseinä pöyhkeilijöinä jotka luulevat olevansa muiden yläpuolella.
He ilmeisesti myös ovat sellaisia.
Et liene kuullut puhuttavan tieliikennelaista, varohan vaan ettei virkavalta tule näyttämään sinulle paikkaasi liikenteessä.
Sulla nyt ei Volvoa koskaan ole ollutkaan, mikä lie teini-escort millä kaahailet ja vaarannat itsesi ja muiden turvallisuuden.