Miten?

Oi sinä kaikkiviisas internet,kerro seikkaperäisesti, miten pontikka valmistetaan...esihistoriallisista syistä...
1147
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ajattelin hjelpata sua, kun tuntuu ettei muut tiiä mistää mitää...Muistahan sitten, että pontikan(ja myös muutaman muun alkoholijuoman..) valmistus on Suomessa kiellettyä puuhaa! Mitäpä siitä?! Käyppäs tsekkaa:
www.ponu.toimii.net
Saattaa olla, että siitä on sulle apua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


herra harakka kirjoitti:

Oi sinä kaikkiviisas internet,kerro seikkaperäisesti, miten pontikka valmistetaan...esihistoriallisista syistä...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu