Tältä sivulta, täytä ja lähetä se meille.
http://www.ipu.fi/default.asp?page=88
IPU voittoon kunnallisvaaleissa 2008!
http://www.ipu.fi/default.asp?page=88
IPU voittoon kunnallisvaaleissa 2008!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
IPU on ottanut uuden vaihteen toimintaansa.
Nyt tehdään töitä tosissaan ja nyt haetaan myös sitä menestystä.
Pois yhden ja kahden asian poliittisesta leimasta.
Teemme politiikkaa koko yhteiskunnan hyväksi kaikilla sektoreilla.
Räväkästi ja kantaa ottavasti. Unohtamatta mitään kohderyhmää.
Pienen ihmisen todellinen vaihtoehto on itsenäisyyspuolue.
- Terävää, mutta vastuullista politiikkaa
- Inhimillisyyden ja oikeudenmukaisuuden puolesta
liikkeen leima IPUsta, koska IPU on julistanut niin paljon itsenäisyyden menetystä ja ettei ilman EU:n lupaa voida tehdä juuri mitään.
Jos nyt yhtäkkiä IPU vähentäisi EU:n vastustamisen esim. tuohon Pietun ehdottamaan 5-10% politiikastaan, niin sehän tarkoittaisi, ettei EU olekaan niin paha, kuin IPU on vuosikausia koohkannut. Suomea voitaisiinkin kehittää osana EU:ta, ITSENÄISESTI, mikä totta onkin, mutta ei IPUn mielestä.
Siksi IPU tulee aina olemaan vain yhden asian ANTI-EU-porukka.
Keskustelua yritetään vääntää sivuraiteelle puhumalla yhden asian liikkeestä.
Jos näin olisikin, en tietenkään luopuisi kannattamasta IPU:a. Tosin samaan hengenvetoon on syytä todeta, että nimenomaan IPU:n puolueohjelma on mitä monipuolisin ja huolella rakennettu.
Siitä saa selvän kuvan mitä mahdollisuuksia meillä on jakaa hyvinvointia tasaisemmin kuin mitä nyt tehdään.
Tällä hetkellähän me ruokimme ökyherroja sänkyyn, kun eivät enää ylenpalttisessa "hyvinvoinnissaan" jaksa seisoa omilla jaloillaan.
Lopputoteamuksenani voin todeta IPU:n olevan kaikin puolin Suomen tulevaisuuden hyvinvointipuolue itsenäisyystavoitteensa ja monipuolisen puolueohjelmansa myötä.
monipuolisemman politiikan puolesta, mutta tuo 5-10% tuli jonkun toisen ehdotuksesta.
Ei niin kovin metsässä sekään luku.
IPU:lla oli hyvä mm. eduskuntavaaliohjelma. Nyt vain pitää tuoda esille sitä muutakin politiikkaa. Hyvä tästä tulee.
IPU ei ole koskaan ollutkaan yhden asian liike.
EU:ssa Suomea ei voida kehittää, varsinkaan itsenäisesti ja se pitää myös sanoa.
Sen sanominen ei estä sanomasta myös muuta, kuten esim. että verotusta on muutettava oikeudenmukaisemmaksi siten, että alle 1000 euron kk. tulot tehdään verottomiksi. Ja että ahneudelle on laitettava joku raja ja suurille eläkkeille eläkekatto samalla kun pienimpiä eläkkeitä on nostettava.
"muut" asiat. Eläkekatto, "ahneudelle" raja, pienet eläkkeet nostettava...
Huhhuh!
Ja jos noihin voidaan vaikuttaa EU:n jäsenenäkin, niin mikä este se EU muka Suomen kehittämiselle on? Kehittyyhän Suomi nytkin koko ajan ja onneksi ihan eri suuntaan kuin IPUn halajama sosialismi.