Hyvät ihmiset, älkää vaatiko lisää liputuspäiviä. Suomessa niitä on jo aivan liikaa. Lippu menettää arvonsa kun se aina likaisena roikkuu muutamien taloyhtiöiden tangossa.
Ei lisää
liputuspäiviä
3
1348
Vastaukset
- Vapun"
Liputuksen vois jättää kokonaan pois.alkaa toi suomen punikkien jono onneks lyhentyyn.
- vähennettävä
17 liputusta vuodessa aivan liikaa. Äiti ja isänpäivä liputus pois. Kun katselee juopottelivia vanhempia ja näkee lipun tangossa niin sopimattomalta se näyttää. Myös ruotsalaisuuden päivän liputus poistettava. Ei sovi itsenäisen Suomen liputtaa vierasta maata Suomen lipulla.
- Nimetön
27.4.08 on taas liputus päivä mutta siihen on aikaa viä niin voi lol teijän kans!!!joku liputus päivät mua ei häiritse vaikka se lippu liehuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1396619
Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?1495709- 1234871
Moi kuumis.
Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.434470Milloin olisi sinun ja kaivattusi
Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?523872- 623051
Itkin oikeasti aamulla taas
Haluaisin niin kertoa miltä musta tuntuu. Oon jotenkin hajalla. Tarvitsin ees jonkun joka ymmärtää.522936Minun rakkaani.
Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m242352- 352228
Naiselle hyvää viikkoa
olet edelleen sydämessäni. Toivon sinulle myötätuulta mitä ikinä teetkään🪢152187