Antakaa se minulle anteeksi. Luin taannoin viestin jos kerrottiin jotenkin näin, että ns. suurpääoman haltijat (ympäripyöreä ja suhteellinen käsite) rahoittavat Sauli Niinistön toimintaa? Ajattelisin, että kyseessä on vaaleista aiheutuvat monenlaiset kulut. Itse asiassa voiteko sanoa ketkä? Ovatko tahot suomalaisia vai onko myös joukossa USA-sta joitakuita ainakin välillisesti?
-cd
Sitoutumaton maltillinen ja liberaali Kansallismielinen Euronkin Hyväksi havainnut.
-cd
Sitoutumaton maltillinen ja liberaali Kansallismielinen Euronkin Hyväksi havainnut.
Vastaukset 2
Vanhimmat
VAURAUS ON PAHA SANA SOSSULLE, joka haluaa panna suomalaiset jonottamaan terveyskeskusjonoon ja maksamaan yliveroja sossuleille.
Halonen itse ei maksa ollenkaan veroja.
HALOSEN VIIMEINEN TAISTO: taistolaisia kylään Linnaan:
Katsoitteko Halosen kutsumia sossuilijoita Linnaan? Listasta voisi luulla, että Suomi on kommunistinen maa, jossa Kaisa Korhonen
Leninin patsaan pystyttämisen esittäjä
kutsutaan Linnaan 2007.
Kaisa Korhonen lauloi siirtotyömiehestä:
**************
... juna hiljaista miestä kusettaa ... niin viskovat työmiestä riskiä kuin pikkuista kurjaa pissiä ...ja matka pää on siirtotyömaa, oi karvas Suomi, mitä hälle se antaa?
**** Kaisa Korhonen taistolaispropagandaa ***
NIIN MITÄ TAPAHTUI TODELLISUUDESSA ELI
kun sitten suomalainen työläinen pantiin siirtotöihin Venäjän Kostamukseen, venäläisten tyrannien karjalaisilta varastamaan alueeseen, jonne aiottiin asuttaa isovenäläisiä panslavistisia valloittajia muualta karjalaisten maille
ja suomalainen riski työmies pantiin makaamaan maanantaista perjantaihin Kostamuksen parakkiin siirtotyömaalle, ehkä ryypiskelemään ja palvelemaan isovenäläisyyttä siirtotyömaalla
niin silloin kyllä Aulikki Sokka ja Sinikka Korhonen lauloivat:
... HOOSIANNAA, BREZHNEV TULEE, meille antaa leivän kun panee suomalaista siirtotöihin
SE AUTTAA NÄIN PYYTEETTÖMÄSTI AINA JA IANKAIKKISESTI. Ja suomalaiset pannaan rakentamaan karjalaisten maalle isovenäläisille valloittajille asuntoja, hoosiannaa, ihanaa ... osoitteeni on neuvostokostamus.
Eli eikö Korhosen jne. laulu mene väärin
EIHÄN VENÄJÄLLÄ OLLUT HILJAISELLE MIEHELLE JUNARATOJA, joissa riskiä miestä vedetään kuin piskiä vaan muraisia kuraisia kulkemattomia teitä jonka varrella hampaattomat musikat ja maalaamattomat talot korjaamatta aina Hrushtshevin ajoilta vuodesta 1956 seisovat parvekkeet pudonneina ilman ulko-ovia
taistolaiskaartin laulaessa hoosianne, kolhoosi turvaa työläisen ja kostamuksen siirtotyömaa on marksismi-leninismin korkein tavoite.
Näitä Halonen kutsuu Linnan juhliin 2007.
tää on viimeinen taisto.
kysyn sossuilta mitään. tarvitset apua, en ole lääkäri muuta noin ihan yleissivistyksen pohjalta....