apuaaa!!!

eli mulle tuli svea perinnält kirje ja eräpäivä oli 3.12 140 euroa..en pystynyt maksamaan..meneekö nyt luottotiedot vai tuleeko vielä muistutus lasku?asiallisia vastauksia odotan..jos maksan maanantaina 10.12 onko liian myöhäistä?
3936
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Älä huoli, kirjettä pukkaa kyllä lisää vielä ennen kuin mitään tietoja menee.

Äänestä
  • joustoa löytyy vaikka millöä mitalla. ilmota sinne että maksat sillon niin asia kunnossa.

    Äänestä

  • "paras" perintäfirma kirjoitti:

    joustoa löytyy vaikka millöä mitalla. ilmota sinne että maksat sillon niin asia kunnossa.

    lähettävät uuden kirjeen joten saattaa olla kun maksat niin uusi kirje tulee postuluukusta

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mä1234 kirjoitti:

eli mulle tuli svea perinnält kirje ja eräpäivä oli 3.12 140 euroa..en pystynyt maksamaan..meneekö nyt luottotiedot vai tuleeko vielä muistutus lasku?asiallisia vastauksia odotan..jos maksan maanantaina 10.12 onko liian myöhäistä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu